Mussolinijev praunuk u Laziju!

Nogomet 4. velj 202119:10 0 komentara
Foto: Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images

Praunuk talijanskog fašističkog diktatora Benita Mussolinija pozvan je u omladinsku momčad u rimskom klubu Lazio, tvrdi ANSA.

Romano Floriani Mussolini (18) igra braniča i bit će dio Lazijeve Primavera momčadi do 23 godine, a pozvao je da ga ne sude po prezimenu.

“Ovdje u Laziju odgovaram samo za način na koji igram, a ne zato što se prezivam Mussolini”, rekao je mladić za list Il Messaggero.

Romano je treće dijete Alessandre Mussolini i supruga Maura Florianija, i praunuk ozloglašenog Benita Mussolinija. Njegova majka Alessandra je bivša članica Europskog parlamenta i bila je u stranci Forza Italia, a njezin sin stiže u klub poznat kao desničarski.

Skupina ekstremnih navijača Lazija, poznatih kao Ultrasi, imaju veze s krajnjom desnicom, a tijekom zadnjih godina na Curva Nord stadiona Olimpico vijorilo se nekoliko transparenata koji izražavaju ponos zbog fašističkog pokreta.

Godine 2005. klupska ikona Paolo Di Canio uputio je fašistički pozdrav navijačima Lazija nakon pobjede u derbiju protiv gradskog rivala AS Rome, a nakon što je dobio zabranu, Di Canio je rekao – “Ja sam fašist, a ne rasist”.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!