Livaja igrač kola, dva velika kluba bez igrača u prvih 11

Hrvatska 22. stu 202114:30 > 14:33 1 komentar
Guliver Image

Mnogo je bilo kandidata za najboljeg igrača 16. kola HNL-a, no tu laskavu titulu prema procjeni SofaScorea uzeo je najbolji igrač Hajduka Marko Livaja. Dva kluba iz 'velike četvorke' nemaju ni jednog predstavnika u prvih 11.

Nova dva pogotka Livaje (ukupno deset u ligi) dala su zamah Hajduku u dramatičnoj pobjedi nad Rijekom na Rujevici 3:2 i osigurala njegovom najboljem igraču naslov igrača kola. Na SofaScoreu je za svoju predstavu zaradio ocjenu 8.6.

S najefikasnije utakmice kola Istra 1961 – Šibenik 3:4 dolazi i najviše članova najbolje momčadi kola, čak četvorica. Najbolji je bio Istrin Robert Mišković (8.4) koji je prvo asistirao Belji za 2:3, a onda i fantastično pogodio iz velike daljine za 3:3.

Ipak, na kraju su se radovali Šibenčani zahvaljujući golu Marina Jakoliša (8.3) u sedmoj minuti sudačke nadoknade, bio je to njegov drugi na utakmici. Impresionirao je i njegov suigrač Ivan Delić (8.1) dvama krasnim golovima. U najboljoj postavi našao se još i Istrin lijevi bek Luka Marin (7.8) koji se također upisao u strijelce.

U idealnoj postavi kola još su vratar Dominik Kotarski i veznjak Anthony Kalik iz Gorice, zatim Rijekin Domagoj Pavičić, stoperi Hrvatskog dragovoljca Marko Ćosić i Hajduka Josip Elez te desni bek Slaven Belupa Antonio Bosec.

Zanimljivo, ni jedan igrač Dinama i Osijeka nije među 11 najboljih igrača kola.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare