Kako pišu španjolski mediji Neymar je Barceloni postavio prilično neobične uvjete da bi ostao u klubu.
Naime, on je tražio kako ne bi otišao u PSG, da katalonski klub kupi njegove prijatelje Brazilce Coutinha i Paulinha!
Po pravilima La lige jedan klub u svojim redovima može imati tri igrača koji imaju putovnicu zemlje koja nije članica Europske unije.
Trenutno su to u Barceloni Neymar, Douglas, Marlon Santos i Luis Suarez.
Međutim Douglas će vjerojatno ići na pozajmicu, a Neymar bi u roku od mjesec dana trebao dobiti španjolsku putovnicu, tako da se neće svrstavati u tu grupu, što samim tim znači da se otvaraju nova mjesta za igrače izvan EU.
Sve to ide u prilog Neymarovoj želji.
Barcelona je ponudila Liverpoolu 80 milijuna euvra za Coutinha, ali su Englezi to glatko odbili, tako da će morati pojačati ponudu.
S druge strane, čelnici Barce već uveliko pregovaraju sa Guangzhou Evergrande oko Paulinha.
Prvo su ponudili 27 milijuna eura, ali Kinezi se pozivaju na otkupnu klauzulu koja iznosi 40 milijuna eura i ne žele da popuste.
Ostaje nam vidjeti hoće li Barcelona uspjeti ostvariti Neymarove želje i zadržati ga.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC