Jesus definitivno otišao iz Benfice, poznato i zašto?

Nogomet 28. pro 202117:22 > 17:41
Primeira Liga - Benfica v Sporting CP

Zbog razdora koji je nastao između njega i nogometaša Benfice, s mjesta trenera ovog portugalskog giganta otišao je 67-godišnji trener Jorge Jesus.

U posljednjem nastupu pod vodstvom Jorge Jesusa Benfica je od velikog rivala Porta izgubila utakmicu osmine finala tamošnjeg Kupa (0:3). Jorge Jesus klub ostavlja na trećem mjestu prvoligaške ljestvice (četiri boda manje od Porta i Sportinga), dok momčad kasnije u sezoni očekuje i dvije utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Ajaxa.

Jorge Jesusu ovo je bio drugi mandat u Benfici (ovom prilikom je u klub došao 2020. godine). Prije toga je bio trener Benfice od 2009. do 2015. godine i u tom je razdoblju vodio klub do čak deset trofeja.

Portugalski mediji su izvijestili o sporazumnom raskidu ugovora, ali su i mnogi navodili kako je došlo do potpunog razdora između trenera i igrača, a pogotovo je proključalo u odnosu trenera i 32-godišnjeg Pizzija.

Jorge Jesusa na klupi će privremeno zamijeniti Nelson Verissimo, dosadašnji pomoćnik koji će debitirati u najtežoj mogućoj utakmici – prvenstveno gostovanje kod Porta 30. prosinca.