Izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić obratio se novinarima pred utakmicu sa Švicarskom u St. Gallenu
Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić i Milan Badelj održali su presicu pred prijateljsku utakmicu sa Švicarskom.
“Nažalost, korona je dio naše realnosti s kojom moramo živjeti dok se ne nađe cjepivo. Sve te stvari prolaze kroz naše misli, ali to sigurno nije nešto čemu pridajemo veliku važnost uoči sutrašnje utakmice. I želimo da Xherdan što prije ozdravi”, rekao je Milan Badelj nakon kojeg je na isto pitanje odgovorio Dalić.
“Kao što je rekao Milan, to je realnost koju moramo prihvatiti. Nismo u strahu, moramo se nositi s time. Moramo pokušati normalno živjeti.”
Utakmice protiv Portugala i Francuske, bez obzira na poraze, pokazju da se moramo početi navikavati na nove igrače.
“Ova će utakmica biti dobar test za našu ekipu, posebno za one koji imaju manju minutažu u reprezentaciji. Tako smo ju zamislili, ali ne mislim da je utakmica nevažna. Moramo se dobro pripremiti za ono što nas čeka u sljedeće dvije utakmice Lige nacija. Morat ćemo biti puno bolji nego protiv Portugala ako želimo izvući dobar rezultat”, rekao je Dalić pa dodao:
“Mi smo nakon Svjetskog prvenstva bili osuđeni na smjenu generaciju i mi smo ju donekle proveli tijekom kvalifikacija. Mi nemamo dovoljno igrača da bismo imali luksuz toga da otpisujemo igrače. Ovo nije lagano vrijeme za nas, moramo napraviti smjenu generacija do kraja, a ljestvicu smo si postavili visoko onim drugim mjestom u Rusiji. To nije naša realnost.”
Švicarski novinari nisu mogli završiti bez pitanja o Ivanu Rakitiću i njegovu oproštaju od reprezentacije, ali u kontekstu toga i značaju Luke Modrića još uvijek za reprezentaciju.
“Žao mi je što je Rakitić otišao iz reprezentacije, ali ne treba preispitivati njegovu. Sreća je da je Modrić ostao u reprezentaciji i da ima volje i dalje igrati za reprezentaciju. On je moja desna ruka i jako je važan za ekipu.”
Na kraju se Dalić osvrnuo i na izbornika domaćih Vladimira Petkovića.
“Poznajem izbornika Švicarske, komuniciramo i čujemo se, tako smo i dogovorili ovu utakmicu. Imao sam čast da zajedno budemo izabrani za osobe godine u Bosni i Hercegovini, dobro se poznajemo.”
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC