Hrvatska do prve povijesne pobjede na Euru!

Nogomet 28. ožu 202119:53 > 19:54
REUTERS/Borut Zivulovic

Hrvatska je stigla do prve povijesne pobjede na europskim prvenstvima do 21 godine. U drugom kolu Eura u Sloveniji s 3:2 pobijedili su Švicarsku.

Nakon poraza od Portugala 1:0, izabranici Igora Bišćana s 3:2 pobijedili su Švicarsku te ostali u igri za četvrtfinale.

Švicarci su već u prvoj minuti zamalo šokirali Hrvatsku, no udarac Zeqirija prohujao je pokraj vratnice.

Mladi Vatreni su do vodstva stigli u 8. minuti kada je loše loptu ispucao golman Švicaraca Racioppi, ona dolazi do Ivanušeca koji ga s 20 metara lovi na krivoj nozi i zabija za 1:0. Do kraja poluvremena Švicarci su imali terensku inicijativu, no izabranici Igora Bišćana su se dobro branili.

U 48. minuti Kotarski je loše predao loptu, dao ju samo do Guillemenota koji je imao zicer, no golman Hrvatske iskupio se fantastičnom obranom.

U 61. minuti Bistrović je izborio penal koji je sigurno realizirao Moro. Samo četiri minute kasnije već je 3:0 kada Vizinger pogađa nakon sjajne lopte More.

Do kraja su Švicarci preko Imerija u 78. minuti iz penala koji je skrivio Vizinger, te autogolom Kulenovića u 90. minuti osigurali dramu, no rezultat se više nije mijenjao.

Portugal, Hrvatska i Švicarska imaju po tri boda, Engleska je na nuli.