Gotovo je: Juranović iz Legije u Celtic

Nogomet 17. kol 202120:54 > 21:50
Rafal Rusek PressFocus NEWSPIX.PL

Odšteta iznosi 3 milijuna eura

Josip Juranović  prelazi u Celtic iz varšavske legije. Index doznaje da su klubovi dogovorili visinu odštete.

Ona iznosi 3 milijuna eura. To je sjajan posao za Legiju jer je prije samo 11 mjeseci Hajduku za Juranovića platila odštetu od 400 tisuća eura. Prodaje ga, dakle, za 7.5 puta više nego što je za njega platila Hajduku.

Preostalo je još samo da Juranović (26) dogovori detalje ugovora s novim poslodavcem, ali to je formalnost jer je poznata obostrana želja da desni bočni Legije varšavski klub zamijeni glazgovskim.

Juranović je u ljeto prošle godine, pet i pol godina nakon dolaska iz Dubrave, iz Hajduka otišao u Legiju. Za Hajduk je odigrao 165 utakmica, a odmah po dolasku u Legiju postao je nezamjenjivi desni bočni.

Za manje od godinu dana tamo odigrao je 40 utakmica, postigao jedan gol i namjestio ih deset za klub s kojim je u prvoj te, kako sada ispada, jedinoj sezoni u Legiji osvojio poljski naslov.

Juranoviću je odlazak u Legiju bio najbolji potez karijere jer mu je bila odskočna daska za transfer u slavni Celtic te je tamo postao i standardni reprezentativac Hrvatske.

Od prošle jeseni do danas Zlatko Dalić mu je dao priliku u osam utakmica.