Fiorentina teško stradala pod Vezuvom, Napoli brojao do šest

Nogomet 17. sij 202114:40 > 14:40
(Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Napoli je u svojoj najboljoj utakmici godine pobijedio Fiorentinu sa visokih 6:0 što je obzirom na viđeno daleko od realnog rezultata.

Domaći su na stadionu Diego Armando Maradona poveli već u 5. minuti kada je pogodio Insigne. I u ostatku utakmice kažnjavali svaku pogrešku Viola.

Nakon toga gosti su preuzeli inicijativu, a kazne za promašaji su stigli u finišu prvog dijela kada su Napolitanci iz tri udarca postigli tri gola. Redom su pogađali Demme, Lozano i Zielinski.

I u nastavku su gosti počeli bolje, imali su nekoliko dobrih situacija, ali opet su oni morali vaditi loptu iz mreže. U 71. minuti penal je uspješno realizirao Insigne.

Tražili su igrači Fiorentine počasni gol do kraja dvoboja, a umjesto toga primili su još jedan pogodak, za konačnih 6:0 zabio je Politano.