Utakmica između Dinama i Benfice trebala je biti prilika za manifestaciju dvodesetljetne suradnje i prijateljstva između navijača portugalskog kluba i najvećeg suparnika hrvatskog prvaka.
No, izgleda da će svoju ljubav moći prakticirati samo izvan stadiona, jer glasnogovornik GNK Dinama Alen Lesički izjavio je kako Torcidi neće biti dozvoljen “nastup” u Maksimiru na toj utakmici.
“Odlukom policije i GNK Dinama kao organizatora utakmice, Benfici nije dana suglasnost za prodaju ulaznica hrvatskim državljanima za gostujući sektor stadiona Maksimir”, rekao je.
Benfica je zadužena za distribuciju ulaznica za tu utakmicu, ali ih neće moći kupovati domaći navijači.
Zanimljivo je, međutim, uslijed ove vijesti postaviti jedno hipotetsko pitanje: bi li policija i GNK reagirali na takav način kada bi, primjerice, u Zagreb dolazio Manchester United i ako bi se utvrdilo da gaji sjajne navijače veze s, potpuno hipotetski, riječkom Armadom?
Bilo bi zanimljivo vidjeti postupanje u toj situaciji, s obzirom da je riječ o klubu s velikom bazom fanova u Hrvatskoj koji bi, ovakvom odlukom, bili prilično zakinuti i možda diskriminirani.
Srećom, na našim prostorima vjerojatno nema previše navijača Benfice.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC