Elche pobjedom pobjegao iz zone ispadanja

Nogomet 24. tra 202120:50 > 20:51
Irina R. Hipolito

Valencia i Alaves odigrali su u 33. kolu španjolskog nogometnog prvenstva utakmicu bez pobjednika koja je završila 1:1. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DerbyBananas

Gosti su poveli u 84. minuti pogotkom Šveđanina Johna Guidettija, a bod Valenciji donio je Gaya u 89. minuti.

Valencia je s 36 bodova na 14. poziciji, a Alaves ima 31 bod i nalazi se na 16. mjestu i samo dva boda iznad zone ispadanja.

Nogometaši Valladolida osvojili su samo bod na domaćem terenu odigravši 1:1 protiv Cadiza te su ostali u zoni ispadanja. Valladolid je poveo u 14. minuti, a strijelac je bio Plano. No, u 64. minuti izjednačio je Cala.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Elche je s 1:0 svladao Levante, a pobjednički pogodak postigao je Boye (32).

Elche se tako izdigao na 17. poziciju, a Valladolid je ostao na 18. mjestu sa 29 bodova. Huesca je predzadnja s 27, a posljednji Eibar ima 23 boda.

Na vrhu je Atletico Madrid sa 73 boda, tri manje ima Real Madrid, a pet bodova manje i utakmicu manje ima Barcelona.