Debeljuh, Tudor i Murić zabijali, debakl u susjedstvu

Europa 21. srp 202222:56 > 23:26 0 komentara
Flaviu Buboi

Diljem Europe u četvrtak su se igrale utakmice drugog pretkola Konferencijske lige, a tri Hrvata upisala su se u strijelce.

Gabrijel Debeljuh zabio je gol u pobjedi Cluja 3:0 protiv Inter Escaldesa i to u 38. minuti za 2:0. Jefte je bio strijelac za 1:0, dok je konačni rezultat autogolom postavio Feher.

Rakow je s 5:0 pobijedio Astanu, a peti gol za poljsku momčad iz penal je zabio Fran Tudor. Prethodno su mrežu gostiju tresi Lopez Wdowiak, Gutkovskis i Kochergin.

Robert Murić ušao je s klupe u 78. minuti za Konyaspor, pa u petoj minuti sudačke nadoknade potvrdio 3:0 pobjedu kod BATE-a. Prethodno su zabijali Bytyqi i Michalak.

Marko Divković bio je asistent za gol Brondbyja u remiju 1:1 kod Pogona. Bilo je to u 28. minuti za gol Riverosa, a domaćine je poraza spasio Zahović u 85. minuti.

Mirlind Daku, napadač Osijeka na posudbi u Muri, zabio je gol za slovensku momčad u remiju 1:1 kod irskog St. Patricksa. Strijelac je bio u 28. minuti, a domaćine je poraza spasio Forrester golom u 60. minuti.

Rijeka će ako izbaci Djurgarden igrati protiv bolje iz dvoboja Sepsija i Olimpije, a Rumunji su danas kod kuće slavili s 3:1, iako su goste poveli već u 4. minuti golom Seslara. Sepsi je izjednačio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena golom Stefanescua iz penala. U 84. je za 2:1 zabio Paun, a konačnih rezultat u 93. minuti autogolom je postavio Karamatić.

Spomenimo i dva iznenađenja, Antwerp je kod kuće odigrao samo 0:0 protiv Drite s Kosova, a za njih igraju između ostalih Radja Nainggolan, Toby Alderweireld, Vincent Janssen. U susjedstvu je pak Velež na Grbavici izgubio od malteškog Hamruna 0:1, a jedini gol dao je Guillaumier u 30. minuti.