Poraz Hrvatske na startu Eurobasketa

Košarka 16. srp 202216:06 > 16:09 0 komentara
FIBA

Mladi hrvatski košarkaši (U20) poraženi su na otvaranju Eurobasketa u Crnoj Gori, bolja je bila Francuska rezultatom 76:65.

Hrvatska niti jednog trenutka nije vodila, a poraz mogu ‘zahvaliti’ očajnoj prvoj četvrtini (24:12) u kojoj su Francuzi stvorili razliku koju su održavali do kraja utakmice.

Izabranici Ivana Tomasa odigrali su bolje drugo poluvrijeme, ali nedovoljno dobro za konačan preokret.

Pobjedničku momčad predvodio je Matthew Strazel s 22 poena, dok je Leo Menalo bio najbolji u redovima hrvatske vrste s 25 koševa (10/11).

Hrvatska se, inače, nalazi u skupini A (Begija, Slovenija), a iduću utakmicu igra protiv Slovenije u nedjelju. Prvi dio natjecanja podijeljen je u četiri skupine po isto toliko momčadi, a sve ekipe prolaze u osminu finala.