Melo dobio neočekivan 'poguranac' – vraća li se u NY?

NBA 30. kol 201918:44 > 18:46
Gene Sweeney Jr./Getty Images

Carmelo Anthony trenira gdje god stigne i s kim se god uspije dogovoriti, no još uvijek je bez kluba za novu sezonu.

U veljači ove godine Carmelo Anthony završio je epizodu u Houston Rocketsima, od tada neuspješno pokušava pronaći klub gdje bi nastavio karijeru.

Loš utjecaj u svlačionici, sebičnost samo su neki od ‘uvreda’ koje se usmjeravaju prema Anthonyju, nekada stroju za koševe koji je godinama bio ponajbolji strijelac NBA lige. No, te titule ništa mu nisu donijele, u doigravanju ga nismo viđali, barem ne često.

U nedavnom intervjuu za ESPN, Melo je gotovo suznih očiju govorio kako je nevjerojatno da među 450 igrača koliko pohodi NBA ligu nema mjesta za njega. Neki njegovi fanovi otišli su toliko daleko da su čak prozvali NBA ligu da su Anthonyja pogurali na ‘crnu listu’, odnosno da je jednostavno nepoželjan.

Međutim, možda se pojavio tračak nade. Ranije ovog tjedna pojavila se informacija kako je Carmelo trenirao s nekoliko igrača Netsa u klupskom trening centru. To je bilo neformalno okupljanje, no sada dolaze i dodatne vijesti kako su Kevin Durant i Kyrie Irving, dvojac koji je šokirao ligu ovog ljeta potpisavši u Brooklynu, započeo pritisak na vlasničku strukturu kluba da se potpiše Anthonyja.

Do otvaranja trening kampova NBA lige preostalo je nešto manje od mjesec dana, dovoljno vremena da Durant i Irving odrade posao u korist svog prijatelja.