VIDEO: Dončiću okršaj 'braće po razmjeni'

NBA 13. pro 201811:23 > 11:26
Ronald Martinez/Getty Images

Luka Dončić pobijedio je u okršaju dvojice igrača koji će zauvijek ostati povezani odlukama svojih klubova u noći NBA drafta.

Lipanjska noć koja je promijenila karijere Luke Dončića i Traea Younga. Atlanta Hawksi birali su treći, dva picka kasnije Dallas Mavsi, odjednom se pojavio prvi čovjek lige Adam Silver obavijestivši javnost: “We have a trade…

Atlanta i Dallas, na zahtjev Hawksa odlučili su zamijeniti pickove. Atlanta je sanjala kako će u Youngu dobiti novu inkaranciju Stepha Curryja, a gazda Mavericksa, Mark Cuban već je zacrtao kako će budućnost njegovog kluba izgledati s novim Europljaninom za kormilom. Jasno jest kako se sada svaki susret dvojice sjajnih igrača gleda s povećalom, a jednog dana povijest će suditi tko je napravio bolji posao, trenutno ta je odluka bez ikakve rasprave, u korist Dallas Mavsa.

Protekle večeri, u izravnom okršaju Dončić je izašao kao pobjednik, statistički su odigrali slično, barem što se poena tiče, ali dojam i ono najvažnije, pobjeda ostali su u Dallasu. Slovensko čudo od igrača upisalo je 24 poena, deset skokova i šest dodavanja, a Young je uzvratio s istovjetnim brojem poena i deset dodavanja, kolona u rubrici skokovi ostala je prazna. Kako je to izgledalo možete pogledati u priloženom video pregledu.