Bit će ovo zanimljiva serija: Boston bolji od Toronta

NBA 30. kol 202021:44 > 21:54
Kevin C. Cox/Getty Images

U prvoj utakmici polufinalne serije play-offa istočne konferencije Boston Celticsi uvjerljivo su svladali Toronto Raptorse 112:94 i došli do startne prednosti.

Prva runda bila je samo zagrijvanje za ova dva tima, koji su već dugo projektirani za susret u ovoj fazi, s obzirom da su Milwaukee Bucksi odigrali briljantno ligaški dio. Ali definitivno su Celticsi bolje ušli u prvi od bar četiri utakmice visokog intenziteta.

Vjerojatno nitko u redovima prvaka nije mogao sanjati da kada je ekipa iz Massachusettsa povela 5:0 da je već to bila nenadoknadiva prednost. Toronto više nije uspio doći ni do izjednačenja. Vrlo brzo je bilo +11 (22:11), a u finišu prve četvrtine i +19 (39:20). Samo na početku druge četvrtine Toronto je uspio spustiti na manje od 10 poena razlike, a na poluvremenu je bilo 59:42.

U trećoj četvrtini probili su granicu od 20 poena razlike (65:44), a najviše su Celticsi imali +24 u četvrtoj četvrtini (105:81) i tada je bilo jasno da je utakmica gotova.

Kod pobjednika Smart i Tatum su postigli po 21 poena, s tim da je Tatum imao i devet skokova. Brown je dodao 17, a Walker 15. Na drugoj strani Lowry je bio najefikasniji sa 17 poena, uz sedam asistencija i šest skokova, dok je Serge Ibaka dvoboj završio sa 15 poena i devet skokova.

Druga utakmica na programu je u noći između utorka i srijede.