Spursi razbili Rocketse, igrao i Šamanić!

NBA 11. kol 202023:16 > 23:17
Sarah Stier/Getty Images

Košarkaši San Antonio Spursa zadržali su izglede za 23. uzastopni ulazak u doigravanje NBA lige uvjerljivom 123-105 pobjedom protiv Houston Rocketsa, a priliku u pobjedničkom sastavu u samoj završnici dobio je i mladi hrvatski igrač Luka Šamanić.

Šamanić je za nepunih pet minuta provedenih u igri uputio dva neprecizna šuta, po jedan za dva i tri, ali je ostvario dva skoka i jednu blokadu.

Spursi su protiv nezainteresiranih Rocketsa koji su odmarali najboljeg strijelca lige Jamesa Hardena preuzeli vodstvo krajem prve četvrtine i više ga nisu ispuštali. Sredinom četvrte četvrtine bilo je i maksimalnih 29 razlike (116-87) za San Antonio pa je iskusni trener Gregg Popovich u završnici dao priliku igračima koji imaju skromnu minutažu.

Keldon Johnson je sa 24 koša i 11 skokova predvodio Spurse, DeMar DeRozan je dodao 23 poena, a Austrijanac Jakob Poeltl 14 ubačaja uz 12 skokova, dok je Russell Westbrook sa 20 pogodaka bio najefikasniji kod Rocketsa.

San Antonio je s omjerom pobjeda i poraza 32-38 10. na Zapadu i dalje izvan kruga momčadi koje ulaze u doigravanje, ali vrlo blizu osmom Memphisu koji je na 33-38 i devetom Portlandu koji je na 33-39, dok je Houston četvrti na Zapadu sa 44-26.

Do kraja ligaškog dijela sezone San Antonio će odigrati još utakmicu protiv Utah Jazza u četvrtak te mu je uz pobjedu u toj utakmici potreban i poraz bilo Memphisa, koji još igra protiv Bostona i Milwaukee, bilo Portlanda, koji još ima susrete protiv Dallasa i Brooklyna, bilo Phoenixa, koji još igra protiv Philadelphije i Dallasa, kako bi završio najmanje na devetom mjestu na Zapadu i izborio “play-in” seriju za ulazak u doigravanje.