"Da riskiram zdravlje obitelji za dodatni milijun? Ne!"

NBA 26. tra 202010:45 > 10:50
Patrick Smith/Getty Images

Razigravač Milwaukee Bucksa George Hill govorio je za medije o potencijalnom scenariju prema kojem ne bi bilo završetka sezone i o tome šta bi takav ishod značio za njegov klub koji trenutno drži najbolji omjer u NBA ligi.

Smatra se da bi Milwaukee u slučaju nastavka sezone imao velike šanse domoći se NBA titule, prvi put od 1971. godine, kada ih je predvodio Kareem Abdul-Jabbar, tada još poznat pod imenom Lou Alcindor

Povezano

.

Da, svjestan sam da mnogi sportaši i klubovi žele da se sezona nastavi, ali ukoliko to ugrožava živote, onda me nije ni najmanje briga za sezonu. Život je mnogo vrijedniji od ovog sporta koji igramo. Naravno, ako bi otkazali sezonu, bilo bi mi veoma krivo, ali ne možemo ništa učiniti po tom pitanju. Ako se vratimo na parket, bit će mi veoma drago. Imali smo nešto zaista posebno ove sezone i bio bih vrlo sretan da to odradimo do kraja”, izjavio je George Hill.

Da li bi riskirao zdravlje svoje obitelji da zaradim još neki milijun? Osobno, ne bih”, rekao je 33-godišnji razigravač.

Milwaukee je u trenutku prekidanja NBA zbog pandemije (11. ožujka) bio na čelu Istočne konferencije sa omjerom 53-12, koji je bio najbolji u NBA ligi.

George Hill je u NBA-u od 2008. godine, a prije nego što je 2018. pojačao Buckse, organizator igre nastupao je za San Antonio, Indianu, Utah, Sacramento i Cleveland. Najbolju sezonu karijere odigrao je u Utahu, kada je u prosjeku bilježio 17 poena po susretu.