Melo is back! Zabio za pobjedu protiv prvaka

NBA 8. sij 20208:19 > 8:27
Getty Images

Carmelo Anthony odigrao je najbolju utakmicu otkad se vratio u NBA ligu nakon više od godinu dana odsustva.

Harry How, Getty Images Sport

Portland Trail Blazersi pobijedili su kao gosti aktuelne prvake Toronto Raptorse rezultatom 101:99.

U zaista odličnoj utakmici na kraju je presudio legendarni Carmelo Anthony, koji je odigrao najbolju utakmicu sezone i pogodio je za pobjedu Trail Blazersa na tri sekunde do kraja dvoboja.

Raptorsi su kontrolirali igru u prvoj četvrtini. Imali su plus devet nakon 12 minuta igre (24:15), razlika je išla i do plus 14 tokom druge četvrtine, da bi domaća momčad na odmor otišao sa 10 poena prednosti, 56:46.

S obzirom na to da su Raptorsi kontrolirali igru i u nastavku, nitko nije ni slutio da će Portland doći do preokreta. Ipak, odličnom završnicom dvoboja Trail Blazersi dolaze do izjednačenja, a zatim i poenima Anthonyja i do pobjede.

Melo je odigrao sjajan susret. Ubacio je 28 poena i imao je sedam skokova, a odlični su bili Lillard sa 20 poena i devet skokova, te Hassan Whiteside sa 14 poena i 16 skokova. Naš Mario Hezonja odigrao je solidnu utakmicu. Za 12 minuta na parketu ubacio je 5 poena, uhvatio 2 skoka i podijelio jednu asistenciju. Kod Raptorsa Kyle Lowry je imao 24 poena i 10 skokova.

U duelu starih rivala LA Lakersa i New York Knicksa nije bilo dileme tko će pobijediti. Knicksi su bili potpuno nemoćni u Staplesu i poraženi su 117:87.

LeBron James je bio potpuno nezaustavljiv za momčad iz Velike jabuke, a susret je završio sa 31 poenom, te sa po pet skokova i asistencija. Kod Knicksa RJ Barrett je ubacio 19. Moramo napomenuti da se i ozlijedio fantastični Anthony Davis koji će vjerojatno propustiti sljedećih nekoliko utakmica.

Phoenix Sunsi Darija Šarića poraženi su kod kuće od Sacramento Kingsa sa 114:103. Dario Šarić je za 18 minuta igre ubacio pet poena i uhvatio 4 skoka. Najbolji strijelac utakmice bio je Booker sa 34 poena, ali to nije bilo dovoljno njegovoj momčadi da upiše pobjedu. Kod gostiju najbolji je bio D’Aaron Fox sa 27 poena.