Pitino šokirao navijače: On je najbolji asistent ikad!

Getty Image/ Joe Robbins

Legendarni američki trener Rick Pitino koji od nedavno vodi momčad Panathinaikosa, šokirao je košarkaške poklonike diljem svijeta.

Photo by Steve Dykes/Getty Images)

Rick Pitino posljednjih je dana prošle godine potpisao ugovor s Panathinaikosom čime se vratio na trenersku klubu poslije sramote koju je doživio na Sveučilištu Louisville. Slavni trener koji je nekada vodio i Boston Celticse ne skriva želju jednog dana vratiti se u NBA ligu. Međutim, dok se to ne dogodi, 66-godišnji trener zabavlja javnost nekim teško shvatljivim izjavama.

Naime, nakon što je Panathinaikos pobijedio Anadolu Efes (88:75) u sklopu 21. kola Eurolige, američki je trener mrtav hladan izjavio:

Vidio sam mnoštvo velikih dodavača i asistenata u svijetu košarke, od Magica Johnsona i Larryja Birda pa na dalje, no nikada nisam vidio boljeg od Nicka Calathesa!”

Naravno, obzirom kako danas živimo u svijetu društvenih mreža čija je ‘presuda’ najozbiljnije shvaćena, Pitino nije dobro prošao. Calathes je kratko boravio u NBA ligi noseći dres Memphis Grizzliesa, smatran je ponajboljim razigravačem u Europi, no teško bi se mogao naći u istoj rečenici s NBA velikanima.

Inače, Pitino niti na terenu ne bilježi pretjerano kvalitetne rezultate, u sedam euroligaških utakmica koliko je do sada vodio Panathinaikos, zabilježio je tek tri pobjede, a posljednja protiv Efesa stigla je nakon tri povezana poraza. Nalaze se tek na 11. poziciji.

Pitino je nešto kasnije izjavio nešto što se neće pretjerano svidjeti gazdama grčkog velikana.

Znate, ovdje sam zapravo samo na kratkom godišnjem odmoru. Dolazeći u Atenu znao sam kako me čeka težak posao, moj cilj je do kraja sezone omogućiti mladim igračima napredak, nakon toga ću razgovarati s vlasnikom kluba i objasniti mu što će trebati učiniti kako bi osvojio trostruku krunu iduće sezone, a zatim odlazim.”

Pitino ne skriva želju kako je povratak u NBA ligu njegov cilj, međutim kako stvari izgledaju teško da će biti zainteresiranog kluba.