AEK: Euroliga ne prati naše kriterije

Košarka ostalo 7. svi 201810:40 > 10:46
Christian Petersen, Getty Images Sport

Predsjednik AEK-a, Agis Angelopoulos govorio je o mogućnosti da njegov klub zaigra u Euroligi.

Atenski AEK postao je pobjednikom FIBA-ine Lige prvaka nakon što su proteklog vikenda na Final Fouru igranom u glavnom gradu Grčke svladali Murciju, te u finalu francuski Monaco. Predsjednik kluba, Agis Angelopoulos upitan je vezano za mogućnost da njegov klub zaigra u ULEB-ovoj Euroligi.

Sudjelovali smo u Ligi prvaka i osvojili trofej. Što se tiče grčkog prvenstva, naši protivnici igraju u Euroligi, a o limitiranosti naše momčadi mogli bismo dugo razgovarati“, kazao je prvi čovjek AEK-a pritom nastavivši:

Ne bi se složio da je Euroliga najjače natjecanje. U ovom trenutku ne postoji razlog da razgovaramo o Euroligi jer ne postoji ugovor na deset godina, a ne vidimo svrhe sudjelovati samo nekoliko sezona. Euroliga nema sportske kriterije koje naš klub prati, jer ne postoji način da u to natjecanje uđete kroz nacionalna prvenstva.

AEK je trenutno tek peta momčad u grčkom prvenstvu s omjerom 14-10.