Tomić ima ponudu za ostanak u Kataloniji, preferira je

Košarka ostalo 14. srp 202020:38 > 20:42
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Hrvatski košarkaš Ante Tomić nalazi se na meti Juventuda, nakon što je poslije osam sezona napustio Barcelonu, prenose katalonski mediji.

Klub iz Badalone pokušat će angažirati Tomića, kako u svoje redove nije uspio dovesti Jacoba Willyja, koji je odlučio karijeru nastaviti u Gran Canariji.

„Mundo Deportivo“ prenosi da usprkos interesu nekoliko klubova iz Eurolige, Tomićev prioritet za sljedeću sezonu je da ostane u Kataloniji. Prethodno se za njega zanimao Zenit iz Sankt Peterburga.

Tomić je nedavno postao slobodan igrač jer nije u planovima novog trenera Barcelone Šarunasa Jasikevičijusa. U dresu Barcelone je u osam sezona osvojio jednu titulu prvaka Španjolske i četiri trofeja u Kupu. Prethodno je dvije godine branio boje Reala u koji je stigao iz Zagreba, u kojem je ponikao.