"Košarka je u Hrvatskoj peti sport, a u Srbiji prvi"

Košarka ostalo 27. tra 202022:11 > 22:17
ABA liga

Košarkaški trener Ante Nazor otvoreno je govorio o problemima hrvatske košarke za Slobodnu Dalmaciju.

Nazor je u svojoj karijeri vodio Zadar, Cibonu i Split, tako da je upoznat sa situacijom u hrvatskim klubovima.

“Kažu da ABA liga nije dobra za hrvatske klubove. Kako je onda dobra za Partizan, koji izbacuje igrače, a za tebe nije? Znači da ti u nečemu griješiš. To nas vraća na pitanje koncepta, gdje si sada, što želiš biti? Pa upravo je ABA izbacila rekordno veliki broj NBA igrača… Treba krenuti od sebe. Svi, kao, puno brinu za hrvatsku košarku, a evo, meni su ostali dužni upravo hrvatski klubovi, iako sam hrvatski trener. O čemu onda zapravo pričamo?“, rekao je Nazor.

Isto tako je naglasio kako je u Srbiji košarka na visokom nivou.

Srbi su u nekako bolje naslijedili tu priču od bivše države, nego mi. Tamo je košarka kao sport ostala na nekom visokom nivou, možda i prvi sport, a nama je tek četvrti, peti sport u Hrvatskoj. Današnji klinci idu u druge sportove, nogomet, rukomet… Nije to kao kad sam ja u Splitu išao u četvrti razred, u eri Jugoplastike. Svi su išli na košarku“, podsjetio je Nazor.

Povezano