Prekinuta VTB liga, nema nastavka sezone

Košarka ostalo 26. ožu 202016:32 > 16:36
Luca Sgamellotti/EB via Getty Images

Košarka u posljednja dva tjedna dijeli sudbinu cijelog sporta, stoji i čeka. Međutim, nekolicina liga već je odlučila da nastavka sezone neće biti. Njima se u četvrtak pridružila i VTB liga.

VTB liga neće biti nastavljena. Prethodno su istu odluku donijeli u Litvi, Izraelu, Bosni i Hercegovini, Sloveniji, Belgiji, Švicarskoj, Ukrajini, Švedskoj, Norveškoj…

Nakon sastanka, koji su putem video konferencije imali predstavnici klubova, odlučeno je da se trenutna sezona prekine i da nastavka neće biti. Istovremeno je svim strancima dozvoljeno napustiti klubove.

Već na početku krize zbog pandemije koronavirusa estonski Kalev/Kramo objavio je da neće nastaviti natjecanje ove sezone kakva god bila odluka VTB lige.