EL: Real okrenuo minus 13 protiv Zvezde u Beogradu

Euroleague 13. stu 202020:56 > 21:01
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Real Madrida imali su teško gostovanje u Beogradu, ali na kraju ipak slavili

Košarkaši madridskog Reala slavili su večeras u Beogradu protiv Crvene zvezde u osmom kolu Eurolige rezultatom 73-67.

Imat će beogradski euroligaš za mnogo čim žaliti nakon ove utakmice.

Otvorio je sastav Saše Obradovića sjajno ovaj susret. U otvaranju prve četvrtine Zvezdi je baš sve išlo od ruke i domaći su poveli jako brzo s 13 koševa razlike (21-8). No Crvena zvezda tada pravi grešku i ulazi u otvorenu trku s ekipom Reala koja takvu košarku najviše voli i preferira. Sjajnom tranzicijom i kontrama brzo se Real vraća na -2, a na poluvremenu je domaći klub imao 6 poena prednosti.

No iz svlačionice u nastavku izlazi potpuno druga momčad Reala. Sjajna obrana i efikasan napad prebrisali su cijeli minus i posljednih 10 minuta Real ulazi sa 6 koševa viška. Imala je domaća ekipa još nekoliko pokušaja za povratak u igru, no preiskusni gosti nisu više dopustili nikakve greške i priveli su ovu sjajnu i čvrstu utakmicu kraju. Thompkins s 14 koševa i Randolph s 13 vodili su goste do pobjede, dok su Loyd (22) i Walden (16) jedini bili na visini zadatka kod Crvene zvezde.