ABA: Sport start Cedevite presudio u korist Partizana

ABA League 29. ruj 201821:49 > 21:55
ABA/Cedevita/Marin Susic

Košarkaši Partizana u derbiju 1. kola ABA lige napravili su veliko iznenađenje i u Domu sportova u Zagrebu pobijedili prilično počajanu ekipu Cedevite 87:84 (28:17, 25:15, 18:26, 16:26).

Beograđanima je to tek drugi trijumf protiv prvaka Hrvatske u Zagrebu u 14 dosadašnjih utakmica, odnosno prvi poslije 2035 dana.

Crno-bijeli su u prvoj četvrtini potpuno nadigrali prvaka Hrvatske što potvrđuje čak 26 postignutih poena. Ekipa Nenada Čanka je igrala jako u obrani, raznovrsno u napadu, i do odlaska na odmor devetorica igrača od 11 koliko je ulazilo u igru upisali su se u strijelce.

Partizan je na odmor otišao sa ogrominih plus 21 (53:32), a Marinković i Đorđe Gagić su predvodili svoj klub sa 11 poena, dok je Zagorac uz 7 poena imao još 5 skokova i 3 asistencije.

Cedevita je očekivano reagirala na startu drugog poluvremena i serijom 10:0 stigla je do 42:53 poslije samo dvije minute igre.  Cobbs i Bell su tricama na startu posljednje četrvtine poslije dugo vremena svoju momčad približili na manje od 10 poena minusa (64:73), a poenima Benitea Cedevita je došla do 66:73. Brazilac je ubrzo pogodio i tricu za 69:74.

Cook je nešto više od 5 minuta prije kraja smanjio na 78:74, a problem za crno-bijele bio je i izlazak iz igre Gagića zbog pet osobnih grešaka.

Polaganjem Stipanovića prvak Hrvatske je došao samo na pola koša zaostatka (78:79), potom Cedevita nije iskoristila napad, a Zagorac je tricom 68 sekundi prije kraja vratio toliko potreban mir gostima, koji su na kraju i slavili, puno manjom razlikom nego se činilo da će biti nakon prvih 20 minuta.

Kod pobjednika Marinković je bio najefikasniji sa 25 poena, Gagić je upisao 13 i 8 skokova, Zagorac 12, uz 7 skokova i 4 asistencije. U domaćoj ekipi Cobbs i Bell su upisali po 19 poena, a Benite 11.