ABA: Zadar upisao bitnu pobjedu u borbi za opstanak

ABA League 29. velj 202022:06 > 22:10
KK Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra 81-76 (17-16, 18-25, 26-18, 20-17) domaćom pobjedom protiv FMP-a u susretu 20. kola regionalne ABA lige zadržali su izglede za izbjegavanje posljednjeg mjesta dva kola prije kraja ligaškog dijela sezone.

Zadrani su do pobjede stigli prvenstveno serijom 16-2 krajem treće i početkom četvrte četvrtine kojom su zaostatak 50-57 pretvorili u prednost 66-59. Pet minuta prije kraja Zadar je imao ugodnih 72-64, no gosti iz Beograda su se serijom 9-1 još jednom vratili u utakmicu te se u posljednje dvije minute ušlo s neodlučenim rezultatom 73-73. U sljedeća dva zadarska napada Mavra i Fundić su uspjeli poentirati, dok su se igrači FMP-a orijentirali na šuteve za tricu koje su promašivali.

Zadar je do važne pobjede predvodio Stefan Fundić sa 27 koševa, Domagoj Vuković je dodao 17, dok je Stefan Đorđević sa 23 ubačaja bio najefikasniji kod FMP-a.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 5-15, isti broj pobjeda, a poraz manje ima Mega Bemax, dok pobjedu više imaju Krka i Cibona s tim da je Cibona odigrala susret manje. FMP je na omjeru 10-10. (h)