Rossi: 'Za nekog s 41. godinom, dobro se držim'

Moto GP 29. ruj 202022:32 > 22:37
sport klub

Uoči utrke u Barceloni, samo dva dana prije nego će postati i službeno da će iduće godine voziti utrke za momčad Petronas Yamaha, vodili smo grupni intervju s Valentinom Rossijem.

Nas je zanimalo i što će biti i nakon 2021. godine, kad bi, prema špekulacijama, trebao osnovati vlastitu MotoGP momčad.

SportKlub: Sad svi govore o tome da ćeš osnovati MotoGP momčad. Kad bi mogao odabrati samo jednog vozača za taj tim, tko bi to bio?

ROSSI: Zasigurno moj brat, Luca Marini! Bio bi to dobar projekt, da imam MotoGP momčad u kojoj je moj brat, kako bi mu pomogao da izvuče maksimum. On je odličan vozač, jako brz, i mislim da ima veliki potencijal. Dakle, moj izbor je Luca Marini.

SportKlub: Misliš li da bi mu MotoGP motocikl mogao možda i bolje odgovarati od Moto2 motocikla s obzirom na to da je dosta visok?

ROSSI: Da, dosta je visok i mislim da s većim motociklom, kao što je to MotoGP, može biti i bolji nego što je sad.

Bild: Ova MotoGP sezona je tako neobična, i ako pogledaš prvi dio sezone, koje su tri stvari što je čine ludom, na stazi i privatno?

ROSSI: Na stazi, podij u Jerezu je bio dobar. Uživao sam u tome, nakon dugo vremena. Tu je i borba s Francom (Morbidellijem) i Pecom (Bagnaiom) za podij u zadnjem krugu utrke u Misanu, kao da se utrkujemo na mom ranču u subotu poslijepodne. To je bilo zabavno. Treća stvar je moja pogreška u drugoj utrci u Misanu, što je bila prava šteta. U privatnom životu se, nažalost, nije događalo ništa ludo u ovom periodu. Zatvoreni smo u kućama, naš život se promijenio, nadam se ne na dugo. Nije moguće organizirati zabave, družiti se okolo s prijateljima. Nažalost, život je sad dosadniji. Nadam se da ćemo se što je prije moguće vratiti normalnom životu i izlaženju.

sport klub

The Sun: Recimo da možeš pozvati bilo koje troje ljudi na večeru. Tko bi to bio?

ROSSI: Leonardo DiCaprio jer volim filmove i holivudske glumce. Već sam upoznao Brada Pitta, ali nisam DiCapria. Drugi bi bio Ayrton Senna jer je on heroj za sve ovisnike o motosportu, kao što sam ja. Mislim da je on bio stvarno poseban karakter. Tko bi bio treći? Daj mi sekundu… Anne Hathaway! Zato jer mislim da bi treća osoba trebala biti jako lijepa djevojka. Puno je lijepih djevojaka, ali u ovom trenutku Anne Hathaway.

Sports Magazin: Možeš li na nešto reći o nedavnim aktivnostima na Riders Academy ?

ROSSI: Pokušavamo pomoći svim našim vozačima, uglavnom mladim talijanskim vozačima. Pratimo ih na treninzima, kako u teretani, tako i na treninzima s različitim vrstama motocikala: superbike, supersport 600, motocross, flat track i minibike. Pomažemo im i u svojstvu menadžera i nastojimo im pronaći pravi tim. Sve to su aktivnosti u VR46 akademiji.

sport klub

Motosport.com: Za vrijeme MotoGP vikenda u Barceloni vozi se utrka Formule 1 u Rusiji. MotoGP utrke u Rusiji nema. Zanima me što su tvoje asocijacije na Rusiju?

ROSSI: Nikad nisam bio u Rusiji, pa ne znam puno. Ali znam Ruse! Jer živim blizu Riminija, a tu puno Rusa dolazi na ljetovanje. Meni Rusija budi asocijacije na hladnoću, ali i na velik Crveni trg s „Walt Disney“ dvorcem. Neobičan je, ali lijep. U Rusiji ima i puno lijepih djevojaka, jako visokih.

Bike SA: 2004. godina, Južnoafrička Republika, tvoja prva utrka s Yamahom. U počasnom krugu si stao i sjeo ispred motocikla. Jesi li se smijao ili si plakao nakon pobjede?

ROSSI: To je bio možda najbolji trenutak u mojoj karijeri. Tijekom vikenda sam zamijetio baš to neobično mjesto na stazi, gdje možeš nasloniti motocikl uz ogradu, i odlučio sam da ću tu stati ako pobijedim. Bio je to emotivan trenutak, ali nisam plakao. Jako sam se smijao. Bio je to nezaboravan trenutak i nezaboravan osjećaj. Znao sam da mogu pobijediti s Yamahom, ali mislio sam da će mi trebati više vremena. Tako da je da pobjeda već u prvoj utrci bila sjajna.

Due Ruote: Što pomisliš kad vidiš svoju refleksiju u ogledalu svako jutro?

ROSSI: Obično ujutro baš i ne razmišljam. Kad se probudim uvijek se osjećam očajno, jer volim spavati, pa to kad se prvi put vidim u ogledalu nije najbolji trenutak mog dana. Generalno sam sretan. Nažalost, ipak postajem stariji, pa si malo provjerim i bore, ali za nekog sa 41 godinom se dobro držim.