MotoGP: Dovizioso slavi pobjedu, Rossi sreću

Moto GP 16. kol 202018:26 > 18:27
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Talijan Andrea Dovizioso (Ducati) osvojio je Veliku nagradu Austrije u kraljevskom MotoGP razredu, nakon što je prvi prošao ciljem utrke vožene u nedjelju na Red Bull Ringu u Spielbergu.

Poput pobjednika utrke moraju se osjećati i talijanski veteran Valentino Rossi te Španjolac Maverick Vinales koji su pravim čudom izbjegli teže ozljede, kad su se sudarili Francuz Johann Zarco i Talijan Franco Morbidelli.

Morbidelli i Zarco su završili pokraj staze, ali se jedan od motocikala zakovitalo zrakom i prijetio vozačima koji su dolazili iza spomenuog dvojca. Prvi su na udaru bili Vinales i Rossi. Srećom, leteći motocikl je preletio preko Vinalesa i proletio ispred Rossija te su obojica neokrznuti prošli dalje.

Zarco je neozlijeđen izašao iz incidenta, a Morbidelli je uz pomoć liječnika odveden sa staze, ali činilo se bez težih posljedica.

Utrka je prekinuta kako bi bili uklonjeni ostaci motocikala i bila popravljena zaštitna ograda. Nastavak s novim startom najbolje je iskoristio Talijan Andrea Dovizioso (Ducati) koji je stigao do 15. pobjede u karijeri.

Drugo mjesto osvojio je Španjolac Joan Mir (Suzuki) koji je za pobjednikom zaostao 1.377 sekundi, a treći je bio Australac Jack Miller (Ducati) sa zaostatkom 1.549 sekundi.

Najbolji svjetski motociklisti će već za tjedan dana voziti šestu utrku sezone, ponovno na Red Bull Ringu u Spielbergu, a borit će se za Veliku nagradu Štajerske. (H)