Verstappen startao 10. i pobijedio na VN Mađarske

Automoto 31. srp 202216:48 > 17:12 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard via Guliver Images

Max Verstappen ostvario je jednu od najboljih pobjeda u karijeri s desetoga mjesta nakon što je dvaput prestigao Charlesa Leclerca u Ferrariju, a Lewis Hamilton i George Russell završili su drugi i treći.

Russell je zadržao vodstvo na softu ispred dva vozača Ferrarija na mediumu dok se Hamilton na mediumu probio sa sedmoga na peto mjesto iza Norrisa u McLarenu koji je startao na softu, donosi MAXf1.net.

Verstappen i Perez na softu su se probili na osmo i deveto mjesto iza dva vozača Alpinea Ocona i Alonsa, a Verstappen prestiže Alonsa u petom krugu nakon Alonsove greške u trećem zavoju.

Nizozemac u sedmom krugu prolazi Ocona na kočenju za prvi zavoj, a Perez prestiže Alonsa u istom krugu u trećem zavoju.

Perez u devetom krugu s lakoćom prolazi Ocona na kočenju za prvi zavoj i dolazi na sedmo mjesto iza momčadskoga kolege Verstappena, a Hamilton napada Norrisa u 12. zavoju što koristi i Verstappen i također prolazi vozača McLarena.

Russell ulazi prvi u boks od vodećih vozača u 16. krugu što je Ferrari ispratio sa Sainzom krug kasnije, a Leclerc je ušao pet krugova kasnije, u 21.krugu i vratio se na drugo mjesto ispred momčadskoga kolege Sainza.

Leclerc je prestigao Russella u 31. krugu na startno ciljnom pravcu i prelazi u vodstvo, a Verstappen drugi puta ulazi na promjenu guma u 39. krugu i ponovno stavlja medium gume.

Russell ulazi u boks krug kasnije, a Verstappen prestiže Leclerca u 41. krugu nakon što je Leclerc uzeo hard gume i imao problema pri postizanju optimalne temperature.

Ali Verstappen griješi krug kasnije i izvrtio se u pretposljednjem zavoju što koristi Leclerc i vraća poziciju, ali Nizozemac opet prestiže svoga suparnika u 45. krugu na potezu prema drugom zavoju.

Hamilton 19 krugova prije kraja medium mijenja softom i vraća se na peto mjesto, deset sekundi iza Sainza, a Russell prestiže Leclerca u 54. krugu nakon čega Leclerc ulazi u boks po soft gume i vraća se na šesto mjesto iza Pereza.

Hamilton nastavlja potjeru za Sainza i prestiže ga u 64. krugu za treće mjesto, a u 65. krugu prestiže i momčadskoga kolegu Russella i dolazi na drugo mjesto, 11 sekundi iza Verstappena.

Bottas je stao pokraj staze dva kruga prije kraja što je dovelo do uvjeta virtualnoga sigurnosnog automobila koji su prestali krug prije kraja, a Verstappen je uvjerljivo slavio s osam sekundi prednosti ispred Hamiltona dok je Russell, koji je vodio skoro pola utrke, završio treći.

Sainz je završio četvrti za Ferrari ispred Pereza u drugom Red Bullu nakon proboja s 11. mjesta, a Leclerc će biti razočaran tek šestim mjestom u drugom Ferrariju.

Norris je pobijedio dva vozača Alpinea Alonsa i Ocona, a Vettel je osvojio posljednji bod na današnjoj utrci za Aston Martin.

Stroll je završio 11. iza momčadskoga kolege ispred Gaslyja koji je startao iz boksa, a Zhou je završio 13. ispred Schumachera i Ricciarda koji je imao jako loš drugi dio utrke.

Magnussen je ostvario tek 16. mjesto u poboljšanom Haasu nakon ranoga ulaska u boks zbog oštećenoga bolida ispred Albona, Latifija, Tsunode i Bottasa.