'Uzbuđenje, radost, avantura' – Brady najavio Bucse

Rey Del Rio/Getty Images

Tom Brady prvi put se oglasio nakon što je poslije dvadeset godina promijenio klub.

Tom Brady će nakon dvadeset godina kao član New England Patriotsa, u novoj sezoni igrati za Tampa Bay Buccaneerse.

Bucsi su posljednjih godina blago rečeno prosječni, kao klub jedini trofej prvaka osvojili su 2002. godine, u početnim godinama karijere svog novog quaterbacka. Vlasnika kluba ćete prepoznati, riječ je o obitelji Glazer koja u vlasničkom portfelju ima i Manchester United.

Glazeri su odlučili otvoriti blagajnu kako bi potpisali 42-godišnjeg Bradyja na dvogodišnji ugovor vrijedan 60 milijuna dolara od čega je 50 milijuna garantirano. Dakle, Brady će u prvoj sezoni zaraditi 25 milijuna dolara čime će postati najplaćeniji igrač svoje nove momčadi, nešto što nije iskusio previše puta u Patriotsima.

Legendarni quaterback prvi put je javno progovorio o karijeri u New Englandu, kao i svojoj novoj momčadi, napisao je poduži tekst na specijaliziranom portalu Players Tribune. Izdvajamo neke od značajnijih rečenica.

Nikada nisam mogao zamisliti da ću čitavu karijeru provesti u jednom klubu i to osvajajući sve što smo uspjeli. Kada sam stigao u New England, nisam niti znao gdje je to, je li riječ o stvarnom mjestu. Cijeli život proveo sam u San Mateu (Kalifornija), nikada nisam niti boravio na istoku zemlje tako da je to za mene bilo nevjerojatno i otkrivajuće iskustvo. Na početku bio sam tek četvrti u poretku quaterbackova, bilo je potrebno vrijeme kako bih dobio priliku.

Brady je pisao i o iskustvu iz 2008. godine.

Prvih osam godina bilo je sjajno, ali uvijek razmišljate što je ispred, što će se tek dogoditi. Godine 2008. u jednoj sam utakmici polomio sve ligamente u koljenu, mjesecima sam se oporavljao i razmišljao hoću li se vratiti u staru formu.’

Patrick Smith/Getty Images

Posebno je pohvalio navijače.

Svatko tko živi u Bostonu i okolici znat će kako je to biti navijač Patriotsa. Koliko nas je samo ljudi ispratilo svaki put kad smo putovali na Super Bowl, a pobijedili ili izgubili, dočekali su nas na povratku. Imao sam tu sreću da čitavu karijeru igram pred punim stadionom, 70 tisuća ljudi na Gilletteu, nevjerojatno, zar ne?

Interesantna je bila zahvala.

Osim navijačima, posebno se želim zahvaliti obitelji Kraft, posebno Robertu koji je bio uz mene čitavu karijeru, učinio me članom svoje obitelji,’ kaže Brady, a primjećujete kako nije spomenuo trenera Billa Belichika.

U konačnici, najavio je novu avanturu.

Uzbuđen sam jer je novi klub za mene i novo iskustvo. Želim biti mentor mladima igračima koje imamo, želim iskusiti radost na novom mjestu u novom gradu.

Bucsi su posljednju sezonu s pobjedničkim omjerom odigrali 2009/2010. kada su završili s deset pobjeda i šest poraza. Nema sumnje, pred Bradyjem je velik izazov, najveći u karijeri.