Bautista u fantastičnom meču ispratio Murraya u legendu

Australian Open 14. sij 201913:00 > 13:06
Cameron Spencer, Getty Images

Andy Murray porazom u prvom kolu oprostio se od Australian Opena. Nekadašnjeg prvog tenisača svijeta pobijedio je Španjolac Roberto Bautista Agut, koji je slavio sa 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:7 (4), 6:2 nakon više od četiri sata igre.

Murray je u karijeri pet puta igrao finale prvog Grand Slama u sezoni, ali nijednom nije uspio doći do titule. U karijeri je osvojio dvije titule na Wimbledonu, jednu na US Openu, ima dvije olimpijske medalje i naslov Davis Cupa.. Jedno vrijeme bio je i prvi tenisač svijeta.

Pred početak turnira u Melbourneu najavio je da će ove sezone završiti karijeru, te da se nada da će to biti na Wimbledonu, ali da postoji mogućnost da se to dogodi već na Australian Openu.

Izlazak Britanca na teren publika je ispratila stajaćim ovacijama. Veliku podršku je i tijekom meča dobivao Murray, svjesni su bili gledatelji na Melbourne Areni da ispraćaju jednog od velikana ovog sporta.

Znao je Bautista da se Britanac ne može kretati kao nekada, pa je maksimalno mijenjao udarce u nastojanjima da protivnika šeće po terenu.. Dalo mu je to i rezultata, pa je sa po jednim breakom došao do prva dva seta.

Ipak, unatoč vodstvu Španjolca u trećem setu od 2:1 uz break, uspio se vratiti Britanac.

Osvojio je treći i četvrti set u tie-breaku i izborio odlučujući peti.

Ipak, od početka petog seta Španjolac je bio taj koji je kontrolirao događanja na terenu, pa je unatoč volji svih na tribinama, uz dva breaka došao do na kraju lagane pobjede.

Bautista će u drugom kolu igrati protiv Australca Milmanna.