Kyrgios spasio tri meč lopte i izbacio Nadala!

ATP 28. velj 20198:21 > 8:24
Matthew Stockman/Getty Images

Nick Kyrgios izgubio je prvi set, nakon čega se žalio i na zdrastvene probleme, no okrenuo je meč te u dva tie-breaka izbacio Rafaela Nadala.

Nick Kyrgios u nevjerojatnom meču u osmini finala ATP turnira u Acapulcu s 3:6, 7:6(2), 7:6 (6) izbacio je prvog nositelja Rafaela Nadala.

Ovakav rasplet teškom je netko mogao naslutiti nakon što je Španjolac dobio prvi set, nakon kojeg se Australac požalio na zdrastvene probleme te čak razmišljao o predaji.

U devetom gemu drugog seta Kyrgios je spasio čak četiri set lopte, da bi u 13. igri otvorio s 5:0 pa nakon toga rutinirano priveo set kraju.

U trećem setu Australac je u šestom gemu spasio čak pet break lopti, nakon čega više prilika za oduzimanje servisa nije bilo. Opet je odlučuvivao tie-break, Nadal je imao čak tri meč lopte (6:3), no nakon toga Kyrgios je nanizao pet poena za veliku pobjedu nakon kojeg nije propustio provocirati protivničke navijače.

U četvrtfinalu Kyrgiosa čeka Stan Wawrinka koji je sa 7:6, 6:4 pobijedio Stevea Johnsona.