Zbog Cholova sina, Napoli ostao bez titule u Firenci

Serie A 29. tra 201820:04 > 20:05
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Nogometaši Napolija dramatičnu su umanjili svoje izglede za naslov prvaka Italije, na gostovanju kod Fiorentine izgubili su sa 0:3...

Sva tri gola za Viole je postigao Argentinac Giovanni Simeone. Sin trenera Atletico Madrida pogađao je mrežu Reine u 34, 62. i 93. minuti.

Napolitanci, koji su slavljem protiv lidera Juventusa u prošlom kolu unijeli neizvjesnost u utrku za prvaka, ponovo zaostaju četiri boda za Starom damom i u sljedeća tri kola predstoji im izuzeton težak zadatak.

Loše je počelo za Sarrijevu momčad. Već u osmoj minutu Koulibaly je isključen zbog prekršaja nad Simeoneom, najboljim igračem na utakmici. Nesmotreno je reagirao Senegalac i u stilu kick-boksača srušio suparnika na rubu šesnaesterca.

Sudac je razmišljao da pokaže na bijelu točku, ali je poslije konzultacije s VAR-om dosudio samo slobodan udarac za domaće.

Bez obzira na to, Napoli nije mogao parirati s deset igrača, naročito jer je Fiorentina igrala kao da joj život ovisi o ovoj utakmici. Dobru igru domaći su okrunuli pogotkom Simeonoa koji je iskoristio dugu loptu Biraghija, savladao Reinu i najavio hat-trick.

Ubrzo je moglo biti i 2:0, ali je Benassi pucao neprecizno iz izgledne situacije.

U nastavku je Sarri odlučio krenuti na sve ili ništa, u igru je ubacio Milika i Zielinskija, ali bez rezultata. Domaći su koristili brojčanu nadmoć i s još dva gola do kraja zagorčali život Napolitancima. Kod prvog, Simeone je iskoristio gužvu u petercu i zakucao loptu u mrežu, da bi kod drugog sjajno izbjegao ofsajd zamku i lijevom nogom rutinski poslao loptu iza leđa Reine.

Milan Badelj igrao je do 84. minuti, a u nadoknadi prvog poluvremena zaradio je žuti karton.

U sljedećem kolu, Napoli dočekuje Torino, dok Fiorentina igra protiv Genove.