Liverpool nulom na Old Traffordu na vrh Premier lige

Premier League 24. velj 201916:28 > 16:29
Getty Images

Bila je to utakmica u kojoj je Liverpool ima dominaciju, no i malo pravih prilika. S druge strane čak se i zatresla mrežu redsa, no sudac je opravdano gol poništio zbog zaleđa.

Manchester United i Liverpool su u najveće derbiju engleskog nogometa odigrali utakmicu bez golova 0:0. Bila je to utakmica u kojoj je bilo malo pravih prilika, a pamtit ćemo ju po čak četiri zamjene u prvom dijelu.

Već samo otvaranje ponudilo je veliko uzbuđenje pred golom Uniteda jer je De Gea rukom morao zaustaviti povratno dodavanje Younga, pa su redsi dobili indirektni udarac. No, previše su komplicirali te je propala sjajna prilika.

Prvo poluvrijeme ipak ćemo najviše pamtiti po tome da su treneri bili prisiljeni napraviti čak četiri zamjene. Solskjaer je iskoristio sve tri jer u 21. minuti Herreru je zamijenio Pereira, a samo četiri minute kasnije Lingard je ušao umjesto Mate. U 31. minuti na promjenu je bio prisiljen i Klopp koji je umjesto ozlijeđenog Firmina na teren poslao Sturridgea.

Posljednju promjenu Solskjaer je morao napraviti nakon najbolje prilike Uniteda. Lingardu je sjajnu loptu iza obrane redsa dao Lukaku, no vodstvo domaćina sjajnom je reakcijom spriječio Alisson. Tom prilikom Lingard se ozlijedio pa je Sanchez bio već treći potez Solskjaera s klupe.

Tako je ovo bila prva utakmica nakon Wigana i Fulhama iz veljače 2009. kada su treneri bili prisiljeni napraviti četiri zamjene, dok je Lingard prvi igrač nakon Kevina Longa i siječnja 2015. koji je ušao kao zamjena, no nije dočekao kraj prvog dijela.

Nastavak utakmice ipak je donio više uzbuđenja, ali i posla za golmane. Pogba je glavom zagrijao Alissona u 52. minuti, a samo osam minuta kasnije Rashford je iz dobre pozicije iskosa s lijeve strane sa šest, sedam metara pucao pokraj gola. Liverpool je zaprijetio u dva navrata preko Wijnalduma, prvi put je Nizozemac opalio iz daljine daleko od gola, a drugi put nakon kornera kada mu udarac glavom blokira McTominay.

U 75. minuti zatresla se mreža Liverpoola i to nakon nespretne reakcije Matipa, no sudac je opravdano gol poništio zbog zaleđa. Do kraja su redsi imali dominaciju, no rezultat se više nije mijenjao.

Liverpool je ovom pobjedom vratio na Premier lige sa 66 bodova, jednim više od Manchester Cityja. United je pao na peto mjesto s 52 boda, jednim manje od Arsenala.