FA Cup: United leti dalje, a Sarri iz Londona?

Nogomet ostalo 18. velj 201922:06 > 22:09
Photo by Michael Regan/Getty Images)

U posljednjem susretu petog kola FA Cupa, odlični Manchester United nanio je novu turu mizerije navijačima Chelseaja pobijedivši na Stamford Bridgeu s 2:0.

Photo by Michael Regan/Getty Images)

Prošlotjedni poraz u Ligi prvaka nije ostavio traga na igračima Manchester Uniteda koji su ponovno odigrali odličnu utakmicu na ‘poznatijim’ engleskim travnjacima. Momčad Ole Gunnara Solskjaera nastavila je sjajno igrati otkada je Norvežanin preuzeo klub, plasiravši se u četvrtfinale FA Cupa.

United je dva puta žestoko udario po golu Chelseaja, a Stamford Bridge je zanijemio nakon golova glavom Andera Herrere i Paula Pogbe koji je bio asistent kod prvog pogotka. Chelsea je dominirao u posjedu lopte, čak 67 posto, međutim to im i nije previše značilo obzirom da su napadi bili jalovi, bez prave ideje i konstrukcije. Sastav Maurizija Sarrija u kojem je do 71. minute igrao Mateo Kovačić, uputio je jedanaest udaraca prema vratima Sergija Romera, ali samo dva natjerala su argentinskog vratara na reakciju.

Osnovno pitanje koje se sada postavlja što se tiče Chelseaja, odnosi se na budućnost Maurizija Sarrija. Poznato jest kako gazda Roman Abramović i nije najstrpljiviji kada je riječ o njegovim trenerima, Sarri je na klupu londonskog kluba stigao tek prošlog ljeta, a nakon šest mjeseci dojam jest kako mu momčad puca po šavovima.

POZNATI SU PAROVI ČETVRTFINALA FA CUPA:
Swansea City-Manchester City
Watford-Crystal Palace
Wolves-Manchester United
Millwall-Brighton

Utakmice su na rasporedu od 15. do 17. ožujka.

Chelsea će dobiti posljednju priliku osvojiti barem jedan trofej ove sezone, predstojećeg vikenda slijedi finale Carling Cupa, na drugoj strani terena stajat će Manchester City.