Rapsodija Liverpoola, Barca utrpala četvorku

Champions League 4. tra 201822:30 > 22:33
Jan Kruger/Getty Images

Jürgen Klopp drugi put zaredom nadigrao je svog parnjaka na klupi Cityja, Redsi su u prvih pola sata postigli tri pogotka i osigurali ogromnu prednost za uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka. Istovremeno, Barcelona je bilo čak i malo raspucanija protiv gostujuće Rome...

Oba domaćina došla su do prednosti od tri pogotka pred uzvratne utakmice, a posebno je impresivnu utakmicu odigrao Liverpool na svom Anfieldu.

Iako je Klopp odlučio iznenaditi Guardiolu i ne zaigrati na uobičajeni, činilo se gotovo neizbježan način, s visokim presingom… Liverpool je bio taj koji je nakon oduzete lopte bio opasan poput kobre. Iako je u prvim minutama Leroy Sane stvarao velike probleme na desnoj strani obrane domaćina, Redsi su prvi uboli.

Fenomenalnu loptu sa svojih 30 metara poslao je Milner, oko sredine igrališta prihvatio ju je Salah, povukao u ogroman prazan prostor… Nekako je u šesnaestercu Firmino došao u priliku pucati, pogodio je vratara gostiju, iz odbijene lopte proigrao je nečuvanog Salaha a nezaustavljivi  Egipćanin nije imao problema dovesti Liverpool u vodstvo.

Već devet minuta kasnije vodstvo je udvostručeno nakon sjajnog pogotka Oxlade-Chamberlaina s dvadesetak metara, a konačan rezultat postavljen je u 31. minuti kada je strijelac bio i Sadio Mane.

Anfieldom se orila pjesma kao i najbolja vremena, bez obzira što je veliku zabrinutost sigurno izazvala činjenica da je u poluvremenu zamijenjen Wijnaldumom.

City je u drugo poluvrijeme krenuo s apsolutnom dominacijom u posjedu, Liverpool se u potpunosti uvukao na svoju polovicu, ali izuzev nekoliko prodora Sanea po svojoj strani, momčad Guardiole nije uspjela napraviti ništa, osim opravdano poništenog pogotka u 84. minuti.

Svih 90 minuta na visokoj razini odradio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.

U drugom susretu, na Camp Nou, Barcelona je također kao domaćin stigla do vodstva 3:0, ali za to joj je trebalo puno više vremena nego trećoj momčadi engleskog prvenstva.

Daniele de Rossi postigao je autogol krajem prvog poluvremena (38.), zla sreća za igraće Rome nastavljena je i u ranim fazama drugog poluvremena kada je i Kostas Manolas zatresao vlastitu mrežu (55.), a već četiri minute kasnije otpor Rome bio je do kraja skršen.

Gerard Pique povisio je na 3:0. Tek u samoj završnici Roma je uspjela nešto napraviti, Edin Džeko smanjio je na 3:1, što je promjena rezultata od kolosalnog značaja, nadoknaditi dva gola zaostatka protiv velike Barce još se može zamisliti, ali tri…

No, puno bolji rezultat pred uzvrat nije dugo stajao, domaćin je ponovno krenuo žešće i Luis Suarez konačno je postigao pogodak u Ligi prvaka za konačnih 4:1.

Uzvratne utakmice ovih četiriju klubova na rasporedu su 10. travnja, dakle za šest dana.