Niki su poderani džepovi, bodovi ispadaju na sve strane

Bundesliga 28. ruj 201822:15 > 22:20
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Bayern, onaj nedodirljivi klub iz Bundeslige, drugi put zaredom nije pobijedio u domaćem prvenstvu. Štoviše, poražen (0:2) je na gostovanju kod Herthe u Kovačevom rodnom Berlinu!

Što se, kada i kako dogodilo, prisjetite se na ovoj podstranici.

Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu, u 23. minuti sa bijele točke precizan je bio Ibišević, a minutu prije kraja prvog dijela Duda je udvostručio vodstvo. Malo tko je tada mislio da je to bio i konačan rezultat utakmice!

Praktički tek što je sezona započela, Kovač je upao u prvu ozbiljniju krizu. U posljednje dvije utakmice, u razmaku od samo tri dana, Bayern je ostao bez četiri boda! Iako će statistički podaci sugerirati da je aktualni prvak njemačke u potpunosti nadigrao protivnika večeras, budimo iskreni pa si postavimo pitanje:

A kako bi trebala izgledati statistika kada jedna momčad više od pola utakmice brani prednost, a druga je pokušava anulirati? Bayern je započeo praktički u najjačoj postavi, tamo su bili i Lewandowski, Robben, Ribbery… Čak i James Rodriguez, koji nije baš često započinjao susrete ove sezone.

Počele su se pojavljivati određene informacije da je kolumbijski internacionalac nezadovoljan statusom, čak i nakon utakmice protiv Schalkea u kojoj je postigao gol.

No, Bayern ne igra atraktivno kao pod palicom Heynckessa, a ni rezultati nisu na tom tragu, barem zasad.

Glasni su postali i kritičari, najviše se istaknuo Stefan Effenberg koji smatra da Kovač previše rotira igrače u prvoj postavi, zbog čega dolazi do nesigurnosti u igri i gubitka osnovnih mehanizama! S druge strane, postoje je i teze koje idu u prilog hrvatskom stručnjaku, po kojima je uz zadani ritam utakmica korištenje velikog fonda igrača apsolutno nužna strategija, tim prije jer Bayern ima gotovo pa tri izuzetna rješenja na gotovo svakoj poziciji!

Igrom slučaja, prvi ozbiljan poraz na klupi doživio je od svojeg bivšeg kluba, u kojemu je započeo i završio svoju igračku bundesligašku karijeru!

Bila je to prva utakmica bavarskog ponosa u kojoj nije postigao pogodak u njemačkom prvenstvu nakon 14 uzastopnih u kojima jest! I prva otkad mu je na čelu Niko.

Nakon šest odigranih kola, Bayern je ipak i dalje vodeći, a s jednakim brojem bodova (13) prati ga upravo Hertha. No, to bi se moglo promijeniti već sutra, kada prvaka mogu preskočiti Borussija i Werder, a možda čak i Borussia (M).