Neslužbeno: Skelin novi izbornik košarkaša

Reprezentacija 15. ruj 201711:50 > 12:16
Eric Boorsma

Kako Sportklub neslužbeno saznaje, novi izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije trebao bi postati dosadašnji pomoćnik Aleksandra Petrovića.

Nakon ispadanja u osmini finala Eurobasketa, čelništvo Hrvatskog košarkaškog saveza odlučit će o izborniku hrvatske muške košarkaške reprezentacije u narednom razdoblju. Na Stručnom savjetu HKS-a je da odluči hoće li i dalje momčad ostaviti Aleksandru Petroviću, ili će se možda odlučiti za neko novo ime na klupi.

Kako Sportklub neslužbeno saznaje, glavni kandidat za klupu reprezentacije je Ivica Skelin. Nakon što je devet godina radio u Nizozemskoj i Belgiji, vratio se u domovinu kako bi preuzeo kormilo KK Split. Usto, u još uvijek aktualnom mandatu Ace Petrovića bio je njegov prvi pomoćnik.

Ivica Skelin je u recentnom razdoblju napravio sjajan posao s momčadi Splita. Prošle sezone mala je dvorana na Gripama bila poprište nekih velikih utakmica, među kojima je i pobjeda protiv Cedevite u regularnom dijelu A-1 hrvatske lige.

Također neslužbeno, Skelin bi u slučaju preuzimanja klupe reprezentacije nastavio s paralelnim radom u Splitu.