Borbeni Raptorsi spasili sezonu nakon dva produžetka

NBA 20. svi 20194:53 > 4:55
Gregory Shamus / Staff

Toronto Raptorsi neće samo tako posustati u pokušajima da izbore prvo NBA finale u klupskoj povijesti, nakon dva produžetka uspjeli su doći do pobjede u seriji protiv Milwaukee Bucksa smanjivši omjer na 2-1.

Za razliku od prethodne utakmice kada su Bucksi dvoboj otvorili serijom 9-0 i kasnije samo povećavali prednost, Raptorsi su ovoga puta bili kompaktniji i koncentriraniji. Nakon nepunih pet minuta igre stvorili su prednost od deset poena (15:5) koju su održali do kraja prvog poluvremena. No, u nastavku Bucksi su sjajnom obranom ponovno počeli stvarati velike probleme domaćoj momčadi koja je u završne dvije četvrtine limitirana na 19 poena u svakoj. Usprkos tome, Toronto je na ulasku u posljednju minutu poveo 96:92 da bi Malcolm Brogdon dvicom smanjio rezultat. Tragičarom utakmice zamalo je postao Pascal Siakam promašivši dva slobodna bacanja 7.4 sekundi prije kraja dvoboja, da bi pet sekundi kasnije Khris Middleton izjednačio rezultat na 96:96. Siakam je u posljednjim trenucima promašio šut za pobjedu.

Raptorsi su dobili još jednu šansu slaviti u završnim trenucima prvog produžetka. George Hill je s linije slobodnih bacanja izjednačio na 104:104 kada je na semaforu ostalo sam 14 sekundi, a ovoga puta Kawhi Leonard pokušao je osigurati pobjedu domaćoj momčadi, no niti on nije bio precizan. Ipak, Leonard će postati junakom Raptorsa u drugom produžetku, postigao je osam poena završivši u konačnici na 36 koševa. Siakam je pridodao 25 poena i 11 skokova, a izvrsnu partiju pružio je Marc Gasol ubacivši 16 koševa, povezao je i 12 skokova, sedam asistencija te čak pet blokada.

Kod Bucksa, Giannis Antetokounmpo uhvatio je zastrašujuća 23 skoka, međutim ubacio je tek 12 poena uz šut 5-16. George Hill je s 24 poena predvodio goste, Malcolm Brogdon je ubacio 20. Još je jednom razočarao Khris Middleton upisavši tek devet poena uz šut 3-16. Puno bolji nije bio niti Eric Bledsoe koji je šutirao s identičnom nepreciznošću. Milwaukee je kroz utakmicu šutirao tek 37 posto.

Četvrta utakmica serije na rasporedu je u noći s utorka na srijedu, ponovno u Torontu.