Poraz Knicksa: Hezonja dobro krenuo, pa nestao

NBA 13. sij 201921:39 > 21:43
Photo by Stacy Revere/Getty Images)

Philadelphia Sixersi ostvarili su pobjedu u Madison Square Gardenu unatoč tome što su prokockali vodstvo od 24 razlike. Mario Hezonja odigrao je vrlo dobro prvo poluvrijeme da bi nestao u nastavku dvoboja.

Philadelphia Sixersi zamalo su prokockali dobivenu utakmicu u Madison Square Gardenu čime bi dodatno zakomplicirali već prilično neizvjesnu situaciju u svlačionici.

Naime, protekla dva tjedna na površinu izlaze raznorazni problemi koji su nastali dolaskom Jimmyja Butlera, odjednom nervozne ispade počeli su prezentirati Joel Embiid i Ben Simmons koji će rijetko u medijima negativno govoriti o momčadi. Simmons je nakon nedavnog poraza od Atlanta Hawksa javno prozvao čitavu momčad.

Sixersi su do poluvremena vodili 66:50, u jednom trenutku prednost je iznosila i 24 razlike. No, momčad Bretta Browna odigrala je kaotičnu treću četvrtinu i na ulasku u završnih dvanaest minuta rezultat je bio 83:82 za goste. Međutim, kako to biva čitave sezone s Knicksima, prvih šest minuta posljednje dionice nisu ništa zabili, a Sixersi su ponovno stvorili prednost od deset razlike. Na koncu ostvarena je tijesna pobjeda od 108:105.

Mario Hezonja odigrao je vrlo dobro prvo poluvrijeme, upisao devet poena, međutim na tome je i ostao, u nastavku dvoboja ništa nije zabio. Iz igre je šutirao 3-6 (trica 0-1, sl. bacanja 3-3), dodao je pet skokova te po dvije asistencije i osvojene lopte. Na terenu je proveo 22 minute.

Joel Embiid ubacio je 26 poena uz osam skokova za Sixerse, no titula igrača utakmice pripada Benu Simmonsu koji je zabilježio 20 poena, rekord karijere od 22 skoka te devet dodavanja. Butler je pridodao 22 poena. Kod Knicksa, istaknuo se Kevin Knox s 31 poenom, a 23 je upisao sve bolji Luke Kornet.