Šariću double-double, LeBron i Lonzo za povijest

NBA 16. pro 20187:24 > 7:27
Hannah Foslien/Getty Images

Dario Šarić vrlo dobro je iskoristio priliku u svom prvom startu u Minnesoti, a priča večeri su LeBron James i Lonzo Ball.

Dario Šarić treću je sezonu u ligi, no tek sada polako shvaća koliko je teško igrati na Zapadu. Minnesota je na putu po konferenciji izgubila četvrti put zaredom i s pozitivnog omjera pali su na pretposljednju poziciju, ispred najgore momčadi lige od koje su protekle noći poraženi. S druge strane, Sunsi su prvi put nakon godinu dana povezali dvije pobjede zaredom, a na vrijeme se vratio Devin Booker koji je propustio posljednjih šest utakmica. Ubacio je 28 poena. Wolvesi su 0-11 na gostovanjima ove sezone protiv momčadi iz vlastite konferencije, a jedine dvije pobjede izvan Minneapolisa ostvarili su u Brooklynu i Clevelandu. Šarić je prvi put ove sezone, otkada je stigao u Wolvese, utakmicu započeo u startnoj petorci nakon što je Taj Gibson izostao zbog ‘osobnih razloga’. Hrvatski reprezentativac nije razočarao, igrao je 35 minuta, upisao 15 poena (6-12, trica 2-5, sl. bacanja 1-1), 11 skokova, dvije asistencije, po jednu osvojenu i izgubljenu loptu. Karl-Anthony Towns predvodio je Minnesotu s 28 koševa i 12 skokova, no u drugom poluvremenu je ubacio tek sedam poena. TJ Warren pridodao je 21 za Sunse, a Dragan Bender utakmicu je odgledao s klupe.

LA Lakersi pregazili su na gostovanju Charlotte Hornetse, a priča utakmice i čitave NBA večeri ostali su LeBron James i Lonzo Ball. Njih dvojica su tek drugi par suigrača u povijesti Lakersa koji su u istoj utakmici ostvarili triple-double. James je upisao 24 poena, 12 skokova i 11 asistencija, a Ball 16 koševa, po deset skokova i dodavanja. Druga dvojica su Magic Johnson i Kareem-Abdul Jabbar iz 1982. godine. Ball je za dobru mjeru upisao i čak pet osvojenih lopti. Istovremeno, LeBron i Lonzo prvi su tandem igrača iz iste momčadi koji je upisao dvostruko troznamenkasti učinak nakon Jasona Kidda i Vincea Cartera iz 2007. godine, a ukupno tek osmi u povijesti. Malik Monk je s 19 poena predvodio je ove večeri loše Hornetse. Kako je utakmica lagano otišla u korist Lakersa, priliku je dobio Ivica Zubac koji je u dvanaest minuta na parketu zabilježio učinak od šest poena (3-4) i jednog skoka.

Orlando je boravak u Mexico Cityju završio i drugom pobjedom, svladali su Utah Jazz u jednoj vrlo neobičnoj utakmici. Nakon prve četvrtine rezultat je bio svega 14-14 što je broj koševa u jednoj dionici koji zaista teško pamte i oni najzagriženiji NBA fanovi. Evan Fournier je s 24 poena bio prvo ime Magica, a ključna je bila posljednja četvrtina gdje je Orlando napokon pokazao napadački asortiman, dionicu su dobili s jedanaest razlike. Nikola Vučević je bio izvrstan s 15 poena i 19 uhvaćenih lopti. Donovan Mitchell je ubacio 24 poena na drugoj strani.

Houston polako i sigurno podiže se u formi i priprema se za napad na playoff pozicije. Rocketsi su upisali treću uzastopnu pobjedu uz drugi triple-doubleJames Hardena zaredom. Brada je upisao 32 poena, 12 skokova i deset dodavanja, a činilo se kako će Houston bez većih problema odraditi posao protiv Memphisa kada su u posljednjoj četvrtini stekli prednost od petnaest razlike. Međutim, serijom 14-5 Grizzliesi stižu do minus šest (97:91), ali bolje od toga nisu uspjeli učiniti. Clint Capela bio je izvrstan s 26 poena i deset skokova, dok je Mike Conley ubacio 22 poena za Memphis.

Uz sve probleme koji ih prate ove sezone, Chicago Bullsi uspjeli su šokirati San Antonio Spurse u Teksasu i to nakon što su gubili dvadeset i jedan razlike u drugom poluvremenu. Najzaslužniji za preokret bio je Kris Dunn koji se napokon vratio košarci nakon dva mjeseca izvan terena dok se oporavljao zbog ozljede. Bullsi su drugo poluvrijeme dobili s 55:31, a Spursi su završili niz od četiri pobjede na najgori mogući način. Dunn je završio dvoboj s 24 poena i sedam skokova, Lauri Markkanen ga je ispratio s 23 poena. LaMarcus Aldridge s 29 koševa i 12 skokova te DeMar DeRozan s 21 poenom predvodili su Spurse.

Spomenimo još i pobjedu Detroit Pistonsa koji su prekinuli pobjednički niz Boston Celticsa na osam utakmica. Blake Griffin ubacio je 27 poena, a Andre Drummond 19 uz 20 skokova i pet blokada.