Žižić dobio priliku, Walker nezaustavljiv

NBA 20. stu 20187:26 > 7:27
Photo by Vaughn Ridley/Getty Images)

Cleveland je izgubio još jednu utakmicu, no prvi put nakon dulje vremena Ante Žižić dobio je priliku. Kemba Walker, s druge strane, igra košarku na razini kakvu Charlotte Hornetsi još nisu vidjeli.

Cleveland Cavsi neće igrati u doigravanju ove sezone što i nije toliko loše. Momčad je u savršenoj poziciji rebuildinga kada se iščekuje jedna od onih ‘neviđenih’ generacija talenata koja dolazi iz NCAA, prvenstveno se to odnosi na Ziona Williamsona. Stoga, jedino opravdano za ovakve Cavse koji nemaju kvalitetu za nešto više, jest ponosno gubiti što više utakmica. U takvoj situaciji vrijeme je da minutažu dobiju i oni mladi igrači koji inače ne igraju previše poput Ante Žižića. Splićanin je u porazu protiv Detroita odigrao najbolju utakmicu u posljednje vrijeme, 12 poena (5-7, sl. bacanja 2-2), šest skokova, izgubljena lopta igrajući 18 minuta. Žižić je nakon Colina Sextona (18) i Jordana Clarksona (16) bio treći strijelac momčadi. Pistonsi su dobili tri igrača s dvadeset ili više poena, Andre Drummond je ubacio 23 poena uz 16 skokova, Blake Griffin (12 skokova) i Reggie Bullock dodali su po 21.

U odsustvu Victora Oladipa, Bojan Bogdanović pokazao jest kako može nositi Indiana Pacerse. Druga odlična utakmica zaredom, hrvatski igrač upisao je 21 poen (9-14, trica 3-4), po dva skoka i osvojene lopte te asistenciju. Bojan je igrao 30 minuta i nastavio je dominaciju s linije za tricu u čemu je najbolji u ligi, a veća minutaža nije bila potrebna obzirom da su Pacersi pregazili Jazz s 27 razlike. Utah je naučila gubiti s golemim zaostatkom ove sezone, prije nekoliko su dana ostali zamrznuti na -50 od strane Dallas Mavsa. Ricky Rubio ostao je jedini vrijedan spomena s 28 poena.

Malo igrača ove sezone igra na razini koju iz utakmice u utakmicu prikazuje Kemba Walker. Zvijezda Charlotte Hornetsa nakon 60 poena u porazu protiv Sixersa, ubacio je 43 Boston Celticsima, ali ovoga puta Stršljenovi su slavili. Walker je povezao osam poena u ključnoj fazi utakmice kada je njegova momčad preokrenula zaostatak od deset poena. Walker će na ljeto biti slobodan igrač, a obzirom na igre koje prikazuje trenutni ugovor od 12 milijuna dolara godišnje gotovo da je ‘uvreda’. Srećom za Hornetse, čini se kako Walker želi izgraditi čitavu karijeru u klubu pa bi pregovori oko novog ugovora mogli biti prilično jednostavni.

Russell Westbrook vratio se nakon propuštenih šest utakmica, a njegovim povratkom prekinuta je pozitivna serija Thundera. Sacramento Kingsi vodili su čitavim tijekom posljednje četvrtine, pokazali su čvrstinu, nisu padali u realizaciji iako je OKC prijetio. U pobjedničkom sastavu najbolji je bio Buddy Hield s 25 poena, Iman Shumpert dodao je 23. Westbrook je s 29 poena, 13 skokova i sedam asistencija predvodio OKC, Paul George pridodao je 27.

Spomenimo još i pobjede Philadelphije protiv Phoenixa te Pelicansa nad Spursima. Sixersi su slavili teže od očekivanog protiv najgore momčad Zapada za koje je Devin Booker ubacio 37 poena, a Dragan Bender nije zaigrao. Joel Embiid je predvodio Philly s 33 poena i 17 skokova. Sixersi su neporaženi kod kuće (9-0). Anthony Davis s 29, E’Twaun Moore s 24 poena te Julius Randle (14sk, 10as) i Jrue Holiday s 21 bili su prejaki za San Antonio Spurse koji nemaju običaj primati 140 koševa na jednoj utakmici.