SLUČAJNO? Nevjerojatna posveta Kobeju od strane Embiida

NBA 29. sij 20205:12 > 5:13

Košarkaši Milwaukeeja u utakmici bez Giannisa Antetokounmpa, pobijedili Wahsington u utakmici s čak 282 poena! Bilo je još vrlo zanimljivih stvari noćas na NBA parketima, a jedna od njih svakako je gesta Embiida spram pogibije Bryanta...

Na kraju izvještaja – svi rezultati i učinci momčadi!

Bucksi su lideri lige s učinkom 41-6, a blistavu večer imao je Chris Middleton koji je s 51 poenom (16/26 iz igre, 7/10 za tri, 12/12 slobodna bacanja) postavio rekord karijere, a za 36 minuta na terenu imao je još 10 skokova i 6 asistencija.

Milwaukee je još u prvoj četvrtini osigurao 20 poena prednosti, a maksimalnih +32 bilo je u drugom dijelu (80:48). Bucksi su do odlaska na odmor postigli čak 88 poena.  Sjajnog Middletona pratio je Bledsoe sa s 34 poena, 6 skokova i 10 asistencija. U trećem porazu Washintgona u posljednja četiri nastupa Beal je ubacio 47 poena. Bender nije bio u postavi.

Phoenix Suns deklasirali su Dallas u Teksasu sa 133:104. Gosti iz Arizone su u prvoj četvrtini došli do dvoznamenkasto plusa, Mavsi su se vratili, ali je Phoenix u nastavku dodao gas i u posljednju dionicu ušao s ogromnih 31 poena razlike (108:77). Sunsi su u trećoj četvrtini postigli čak 48 poena, a primili 22. Devin Booker je prednjačio s 32 poena, Ayon je dodao 31, a Dario Šarić tek 8 uz 4 skoka, 2 asistencije i po ukradenu loptu i blokadu za 22 minute na terenu.

Kod Mavsa Luka Dončić je postigao za njega skromnih 21 koš.

Košarkaši Philadelphije, New Orleansa i Charlottea ostvarili su pobjede u prvim utakmicama NBA lige odigranim u srijedu ujutro. Phila je pobijedila najlošiji sastav lige Golden State rezultatom 115:104, a do dvoznamenkaste prednosti došla je tek u posljednjoj četvrtini.

Joel Embiid je utakmicu odigrao u dresu s brojem 24 (inače nosi broj 21) i tako odao počast Kobeju Bryantu, a sve je začinio s 24 poena! Kakva posveta… Sixersi su upisali šesti trijumf u posljednjih sedam utakmica i s učinkom 31-17 peti su na istoku, dok su Warriorsi sa svega deset pobjeda i 38 poraza na začelju Zapadne konferencije.

Charlotte je pred svojim navijačima pobijedio New York 97:92 i tako prekinuo seriju od osam poraza. Blistao je Rosier s 30 poena i 10 skokova. Hornetsi su 11. na istoku s omjerom 16-31, a Knicksi pretposljednji s učinkom 13-35.

New Orleans je u Clevelandu zabilježio drugu uzastopnu pobjedu – 125:111. Pelicansi su od start imali prednost, a susret su prelomili u trećoj dionici kada su otišli na 22 poena prednosti. Holiday s 28 i Ingram s 24 poena predvodili su svoje, kod Cavsa odskočili Sexton i Porter s 21 poenom.

Košarkaši Memphisa pobijedili su Denver rezultatom 104:96 i trećim uzastopnim uspjehom učvrstili se na osmoj poziciji na zapadu s učinkom 23-24. Nuggetsi su upisali drugi poraz u posljednje četiri utakmice usprkos još jednoj dobroj partiji Nikole Jokića (25 poena, 13 skokova) i s omjerom 32-15 četvrti su u Zapadnoj konferenciji.

Boston je u derbiju Istočne konferencije kao gost bio bolji od Miamija 109:101. Celtici su na Floridi ostvarili peti uzastopni trijumf protiv Heata izuzetno sigurnom igrom u većem dijelu utakmice. Sastav iz Massachussetsa je uglavnom bio u vodstvu, najviše +13 u završnici prve četvrtine, ali ono što mnogo više raduje trenera Brada Stevensa je momčadska igra s mnogo samopouzdanja u ključnim trenucima. Startna postava Bostona ostvarila je dvoznamenkasti učinak – Hayward je ubacio 29 poena uz 9 skokova, Brown je dodao 25, Walker 16 (8 asista), Smart 11, a Tyss 10 (11 skokova). Majami je predvodio Goran Dragić s 23 poena. Boston je četvrti na istoku sa 32-15, a Miami treći s pobjedom više.

Toronto je u laganom ritmu pred svojim navijačima protiv Atlante zabilježio osmu uzastopnu pobjedu – 130:114.
Odličan je bio Pascal Siakam s 24 poena, 9 skokova Kyle Lowry zaustavio se na 12 poena, 8 skokova i 11 asistencija, ali je time postao najbolji strijelac u povijesti franšize iz Kanade.

Derbi Los Angelesa između Lakersa i Clippersa odgođen je zbog Bryanta. Utakmice najjače lige svijeta i ove noći protekle su u znaku tragične smrti legendarnog košarkaša.