Perasović ponovno u starom jatu – Baskonia po treći put

Euroleague 16. stu 201819:59 > 20:02
Turkish Airlines EuroLeague

Velimir Perasović novi je trener Baskonije, nakon što je španjolski klub otpustio Pedra Martineza.

Nakon što je Baskonija upisala već peti poraz u sedam utakmica Eurolige ove sezone, uprava kluba odlučila je smijeniti trenera Pedra Martineza. Posebno je zabolio poraz od Budućnosti koja je time upisala prvi trijumf u debitanskoj euroligaškoj sezoni.

Baskonia je u ovu euroligašku godinu ušla s velikom ambicijom obzirom da je klub domaćin ovosezonskog Final Foura. S tom svrhom vraćen je Velimir Perasović. Hrvatski trener bez posla je godinu dana otkako je dobio otkaz u Anadolu Efesu, a avantura u Vitoriji ovo će mu biti već treća. Naime, bio je trener kluba između 2005. i 2007. godine te 2015/2016. Perasović je potpisao ugovor do kraja iduće sezone.

Iako loše kotiraju u Euroligi, barem za sada, Baskonia dobro gura u domaćem prvenstvu gdje su trenutno treći s omjerom 6-2.