Schladming: Dvije druge vožnje bez ciljne ravnine

Istok Rodeš i Elias Kolega uspjeli su izboriti drugu vožnju noćnog slaloma u Schladmingu. Nažalost, obojica nisu uspjela završiti utrku.

Clive Rose/Getty Images

Kolega je sa zaostatkom od dvije sekunde i 55 stotinki za vodećim Hirscherom zauzeo 18. mjesto, a Rodeš je bio 27. s minusom od dvije sekunde i 86 stotinki. Matej Vidović prvu je vožnju završio na 44. poziciji, tri mjesta slabiji bio je Filip Zubčić dok je Samuel Kolega završio kao 54. Prvu vožnju sjajno je odvozio Marcel Hirscher koji je drugoplasiranog Švicarca Yulea ostavio sa zaostatkom od 99 stotinki. Treći je bio Pinturault.

Kolega i Rodeš nažalost nisu uspjeli završiti drugi lauf. Pobijedio je fenomenalni Hirscher sa sekundom i 21 stotinkom prednosti ispred Pinturaulta, treći je ostao Yule. Senzaciju je napravio bugarski skijaš Albert Popov koji je sa startnim brojem 46 na koncu završio na šestoj poziciji.

Hirscher je vodeći u poretku slalomaša s 1216 bodova, gotovo pet stotina bodova više od Pinturaulta. Od Hrvata, Elias Kolega je 25. sa 74 boda, a odmah do njega s dva boda manje nalazi se Rodeš. Pedeset i sedam bodova osvojio je i Vidović koji je 29. slalomaš svijeta.