OI: Gaćina propustio šest set lopti i završio nastup

Hrvati na OI 25. srp 20218:14 > 8:15 0 komentara
(AP Photo/Kin Cheung)

Hrvatska je u konkurenciji stolnotenisača ostala na samo jednom predstavniku nakon što je nastup završio Andrej Gaćina.

Hrvatski stolnotenisač Andrej Gaćina završio je svoj četvrti nastup na Olimpijskim igrama u 2. kolu pojedinačne konkurencije, nakon što ga je pobijedio ljevoruki Francuz Emmanuel Lebasson s 4-0 (6, 8, 10, 11) za 38 minuta.

Meč je bio mnogo izjednačeniji nego što konačan rezultat pokazuje. Naime, Gaćina je u trećem i četvrtom setu propustio ukupno šest set-lopti.

Hrvatski stolnotenisač je vodio 10-7 u trećem setu, ali je Lebasson nanizao pet poena. Gotovo identična situacija se dogodila u četvrtom setu, u kojem je Gaćina vodio 10-8, a posljednju set-loptu propustio kod 11-10.

Hrvatska je tako u pojedinačnoj konkurenciji ostala na jednom predstavniku. Tomislav Pucar će u ponedjeljak u 2. kolu igrati protiv iskusnog Slovenca Bojana Tokiča. (H)