Simona Halep, koja je na prvom mestu WTA ljestvice od listopada 2017. godine, osvojila je prvi Grand Slam naslov, iz četvrtog nastupa u završnom meču. Bila je to 16. titula za rumunjsku tenisačicu u karijeri, a trenutno je 11. na vječnoj ljestvici igračica po kriteriju turnirskih zarada.
U finalu je bila bolja od Sloane Stephens nakon preokreta (3:6, 6:4, 6:1).
– Ovo je fantastičan trenutak. Zapravo, o ovome sam sanjala od kada sam počela baviti tenisom, riječ je o mom omiljenom Grand Slamu. Uvijek sam govorila‚ ako ću osvojiti Slam, nadam se da će to biti onaj u Francuskoj. Moja obitelj, treneri i prijatelji – svi su sa mnom 20 godina i oni su ti koji su me doveli do ovog uspjeha – rekla je vidno presretna Halep.
?The World No. 1 has done it!@Simona_Halep claims her FIRST Grand Slam title!
She comes back to defeat Sloane Stephens in the @rolandgarros final 3-6, 6-4, 6-1! https://t.co/zKrlqjuuVo pic.twitter.com/H7ib7DXUPj
— wta (@WTA) June 9, 2018
– Sjećam se koliko sam puta dolazila ovdje tužna i u suzama, ali to je konačno gotovo – situacija se promijenila. To ne bi bilo moguće bez rumunjskih navijača. Ne znam tko im je kupio kartu, ali ja nisam. Ranije sam to činila, ali danas ipak nisam – rekla je smiješeći se Halep.
– Navijači iz Rumunjske su me podržavali, ali i francuska publika, svi su doprinijeli da dođem do pobjede. U posljednja dva gema, nakon vodstva od 5:0, nisam mogla dobro disati. Kad sam na 5:0 izgubila gem, pomislila sam – U redu, imam još četiri. Prošli put sam se paralizala kad sam vodila, ali sada to nije bio slučaj. Samo sam razmišljala o sljedećem poenu. Mentalno sam bila vrlo snažna i uspjela sam doći do pobjede.
Novinare je zanimalo kako se Halep osjećala prije početka meča:
– Sinoć sam zapravo prilično dobro spavala, tako da je sve počelo dobro. Prošle godine prije finala nisam uhvatila mnogo sna. Dobro sam doručkovala, a malo sam i jela prije meča. Osjećala sam se kao da je sve kako treba – rekla je prva tenisačica sveta.
"In the last game I felt like I can’t breathe anymore. I did everything I could. It’s amazing what is happening now."@Simona_Halep#RG18 pic.twitter.com/W6xb8DtmSP
— Roland-Garros (@rolandgarros) June 9, 2018
– Veliko samopouzdanje dala mi je i činjenica da sam na prvom mjestu ljestvice. Znala sam da sam već postigla nešto veliko, ogromno čak, i da je osvajanje GS naslova samo prirodan nastavak toga. Sad sam stvarno presretna – zaključila je.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC