Ispala braniteljica naslova: Sakkari bolja od Swiatek na RG!

Grand Slam 9. lip 202115:20 0 komentara
Maria Sakkari
Guliver Images

Braniteljica naslova na Roland Garrosu Iga Swiatek poražena je u četvrtfinalu od Marie Sakkari.

20-godišnja Poljakinja izgubila je svoj prvi servis gem u prvom setu, da bi odmah nakon toga uzvratila grčkoj tenisačici na isti način. U idućih pet gemova obje su tenisačice uspjele zadržati svoj servis, da bi zatim u devetoj igri Poljakinja ponovno izgubila servis, nakon čega je Sakkari završila prvi set sa 6:4 u svoju korist.

Drugi set je krenuo na isti način, Swiatek gubi svoj servis već na otvaranju seta, Sakkari je s druge strane na svom početnom udarcu bila sigurna i završila set istim rezultatom kao i prvi – 6:4.

U ranijem meču češka tenisačica Barbora Krejčikova također se plasirala u polufinale Roland Garrosa 7-6 (6), 6-3 pobjedom protiv 17-godišnje Amerikanke Coco Gauff u četvrtfinalu.

Za 25-godišnju Krejčikovu, specijalisticu za igru parova, ovo je najveći uspjeh u pojedinačnoj karijeri. Dosada je najbolji rezultat u pojedinačnoj konkurenciji na “grand slamu” ostvarila prošle godine u Roland Garrosu kada je stigla do 4. kola.

U konkurenciji ženskih parova Krejčikova je 2018. sa sunarodnjakinjom Katerinom Siniakovom osvojila Roland Garros i Wimbledon, a ove godine je također sa Siniakovom stigla do finala Australian Opena.

Suparnica Krejčikovoj u polufinalu bit će upravo Iga Swiatek.

Još u utorak su polufinale izborile Ruskinja Anastazija Pavljučenkova i Slovenka Tamara Zidanšek.