Nakon navijačke drame, Đoković dočekao novi okršaj s Nadalom

Roland Garros 9. lip 202123:04 > 23:54 0 komentara
AP Photo/Michel Euler

Meč četvrtfinala Roland Garrosa između Novaka Đokovića i Mattea Berrettinija naprasno je prekinut zbog protesta navijača. Nakon dvadesetak minuta stanke, meč je nastavljen, a svjetski broj jedan izborio je novi okršaj s Rafaelom Nadalom.

Novak Đoković dočekao je trenutak proslave u dramatičnom meču protiv Mattea Berrettinija, igrači su se vratili na teren dvadesetak minuta nakon prekida, kada je i posljednji navijač napustio tribine glavnog pariškog terena. Đoković je iskoristio drugu meč loptu na servisu Talijana kod 6:5 osiguravši emotivnu pobjedu te 58. okršaj protiv Rafaela Nadala.

U drugom polufinalu igrat će Alexander Zverev i Stefanos Tsitsipas.

——————————————————————————————-

Novak Đoković i Matteo Berrettini igrali su četvrti set meča četvrtfinala kada je isti prekinut sudačkom odlukom u 22.47h nakon što su navijači na tribinama centralnog terena odbili napustiti stadion.

Naime, Francuzi su i dalje pod policijskim satom uslijed pandemije, a isti počinje u 23 sata. Otprilike pola sata prije nego je meč prekinut, službeni spiker je zatražio od gledatelja da napuste tribine na što su ovi odgovorili pjesmom. Kako se ništa nije promijenilo u njihovom stavu, meč je prekinut dok se tribine ne isprazne.

Đoković je dobio prva dva seta uvjerljivim nastupom 6:3, 6:2, a Berrettini se vratio u meč kroz tie-break trećeg seta. U trenutku prekida meča, rezultat je glasio 3:2 za prvog igrača svijeta, no bez oduzetih servisa.