Paes i Bopanna srušili naš par, slijedi Čilić

Davis Cup 7. ožu 202015:03 > 15:08
Jaimi Chisholm/Getty Images

Hrvatska teniska reprezentacija izgubila je u parovima. Paes i Bopanna bili su bolji od naše kombinacije Pavić/Škugor

Hrvatskoj za plasman na završnicu koja će se održati u Madridu od 23. do 29. studenoga nedostaje još samo jedan bod iz tri subotnja dvoboja.

Naš izbornik odlučio se za kombinaciju Mate Pavić i Franko Škugor, i na kraju su naši tenisači poraženi. Prvi set indijska kombinacija je bila nedodirljiva na svojem servisu te su i uzeli prvi set. Drugi set smo također loše krenuli, Paes i Bopanna su oduzeli servis našima kod 4:3, ali naši su to odmah vratili na 4:4. Otišlo se u tiebreak gdje smo mi bili uspješniji.

A onda u trećem setu prava drama. Na 2:2 smo mi napravili break i činilo se kako ćemo to privesti kraju i osigurati Madrid. Međutim, Indijci ne samo da su to vratili, već su pri rezultatu 6:5 odmah iskoristili prvu meč loptu i osigurali prvi bod.

Sada slijedi Marin Čilić koji će igrati protiv Prajnesha Gunneswarana.

Izbornik Vedran Martić odlučio je Indijcima suprotstaviti kombinaciju Mate Pavić/Franko Škugor, dok s druge strane goste predvodi Leander Paes i Rohan Bopanna.

Jučer su Borna Gojo i Marin Čilić donijeli dva boda Hrvatskoj, a bude li potrebe i danas će izaći na teren. Gojo bi trebao igrati protiv Ramanathana, a Čilić protiv Gunneswarana.

PRVI SET:

Kombinacija Paes/Bopanna su otvorili dvoboj parova u Domu sportova. Rezultat je 4:1 trenutno za Indiji, dvojac je napravio prvi break u prvom setu. Ne može naša kombinacija ništa na servisu Indijaca, Paes i Bopanna su trenutno nedodirljivi na svojem servisu, pa je tako indijska kombinacija uzela prvi set.

DRUGI SET:

I drugi set su Indijci krenuli žustro, trenutni je rezultat 3:2 za naše tenisače. Već u prvom gemu pri servisu za Pavića i Škugora, naši su spasili break loptu, a i nakon toga su spasili još jednu. Napravili su break i u drugom setu, i sada se već komotno može reći da su našli vrlo blizu poraza. Evo i prvog breaka za naše tenisače, koji su ga vratili. I dalje se mučimo, ali imamo 6:5 i psihološku prednost. Idemo u tiebreak, vrlo je napeto zasad, 9:9. Evo mini-breaka za naš dvojac, vrlo su blizu osvajanja seta. Evo ga, to je to, Pavić i Škugor su izjednačili i idemo u treći set.

TREĆI SET:

Zasad su obje reprezentacije sigurne na svojem servisu. Nakon što smo odradili dobar posao na svojem servisu za 2:2, naši su napali servis Indijaca i zasluženo došli do breaka. Hrvatska ima sve u svojim rukama. Indija je vratila taj break, 5:5 je trenutni rezultat. Nisu naši uspjeli izboriti tiebreak, Paes i Bopanna su iskoristili prvu meč loptu.